Новини

В обладміністрації вважають ситуацію між “Херсонгазом” та ТЕЦ надзвичайною

На Херсонщині регіональна комісія з питань ТЕБ та НС ситуацію щодо Херсонської ТЕЦ, що так і не розпочала опалювальний сезон через відмову Херсонгазу розпломбувати вхідну газову засувку, попередньо кваліфікувала як надзвичайну ситуацію місцевого рівня.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це на брифінгу повідомив 11 листопада заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан.

«Сьогодні відбулося засідання регіональної комісії ТЕБ та НС. На порядку денному, як головне, було питання початку опалювального сезону в Херсоні. Зокрема, щодо ТЕЦ: ситуацію, що пов’язана з можливим виникненням аварії на системах життєзабезпечення міста Херсона, наша комісія попередньо класифікувала як надзвичайну ситуацію техногенного характеру внаслідок аварії на системах життєзабезпечення місцевого рівня», – зазначив Чабан.

Він повідомив, що профільний заступник голови ОДА Сергій Козир призначений керівником робіт з ліквідації наслідків цієї надзвичайної ситуації.

Як зазначив Чабан у розмові з кореспондентом агентства, ситуацію регіональна комісія кваліфікувала попередньо на підставі статті другої Кодексу цивільного захисту населення. Але рішення щодо рівня надзвичайної ситуації буде прийнято під час засідання постійно діючої експертної комісії ДСНС.

«Експертна комісія повинна не пізніше завтрашнього ранку надати нам експертний висновок і підтвердити цю надзвичайну ситуацію. Коли ми його отримаємо, тоді в рамках ліквідації НС будуть задіяні всі засоби для того, щоб відкрити засувку, будуть залучатися фахівці необхідні, у випадку якщо Херсонгаз добровільно не надасть фахівців, буде зроблений фізичний привід цих людей», – зазначив Чабан.

Він пояснив, що регіональна комісія виходила з того, що ТЕЦ розпочала процес теплопостачання, але через закриту газову засувку вони не можуть підвищити температуру теплоносія. Тому, в умовах похолодання, виникає загроза поривів на теплотрасах, у будівлях, у міждомових просторах. Таким чином, мешканці Херсона, які проживають у багатоквартирних будинках, будуть позбавлені можливості жити в людських умовах і це вплине на стан їх здоров’я, на рівень захворюваності.

Він також зазначив, що Херсонгазу пропонували кілька варіантів вирішення питання з заборгованістю Херсонської ТЕЦ. Але на всі пропозиції, що надавалися Херсонською ТЕЦ на адресу Херсонгазу, позитивної відповіді не було, додав Чабан.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close