НовиниПолітика

Збитки громадам Херсонщини від дій начальника облуправління Держгеокадастру збільшуються

Щонайменше 400 тисяч гривень додаткових щорічних надходжень до бюджету втратили Великоолександрівська та Правдинська територіальні громади від дій нового керівника облуправління Держгеокадастру Олександра Паливоди. Під ширмою передачі землі у власність ОТГ очільник відомства роздав наділи своєму оточенню.

Схема Паливоди доволі проста — чиновник розриває договори оренди з рядом фермерських господарств на сотні гектарів. Ці ділянки “ріжуться” по два гектари та наказами передаються у власність підставних осіб.

По факту, землю отримують великі агромагнати, які пролобіювали призначення Паливоди на посаду та виразили підтримку під час скандалу, який пов’язаний з передачею секретної інформації третім особам та побиттям підлеглих.

Як ми повідомляли раніше, “вартість” отримання гектару землі від Держгеокадастру складає 800 доларів США. Простими словами, це середня сума хабаря за підпис начальника. Таким чином, не складно порахувати яку вигоду отримує Паливода з кожних переданих у власність третіх осіб за кожні 100 га — по 80000$.

І це одноразовий прибуток чиновника, в той час коли громади втрачають кошти, які можна було б направити на розвиток інфраструктури, освіти та інші блага для простих українських громадян. Варто нагадати, що раніше журналісти викрили чергову схему по виведенню земельних ділянок у власність незаконними наказами облуправління Держгеокадастру за підписом Олександра Паливоди. Ці всі матеріали могли б лягти в основу кримінального провадження, але правоохоронні органи чомусь досі чекають. А тим часом Паливода продовжує дерибан земель Херсонщини.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close