НовиниПолітика

Чиновники херсонського Держгеокадастру намагаються продати пам’ятки археології

Черговий скандал, пов’язаний з керівником облуправління Держгеокадастру Олександром Паливодою, стався в селі Дудчани Бериславського району. Там чиновники намагалися продати більше 10 гектарів землі, на якій розташовано пам’ятник археології національного значення “Аннівське городище” — місце стародавнього половецького поселення.

Держгеокадастр під керівництвом виставив цю ділянку на торги. Завдяки втручанню місцевої влади аукціон вдалося зупинити за день до його проведення (27 січня), повідомляє староста села Дудчани Алла Торчанська.

“Мені на очі попалась ділянка Аннівського городища, яке мали розіграти на земельних торгах. А це — археологічний пам’ятник. Завдяки блискавичній реакції нашої нової начальниці по земельним ресурсам Любові Мінько та голови громади Олега Яхненко аукціон вдалося зупинити просто за добу до проведення”, – пише в соцмережах Торчанська.

Яким чином чиновники Держгеокадастру додумалися виставити цю ділянку на аукціон? Адже Аннівське городище має офіційний статус, який надав Кабмін ще в далекому 2001 році, включивши пам’ятки архітектури до державного реєстру. І хто, як не Паливода та його нові підлеглі мали це знати. Чи безкарність та повне ігнорування корупції у відомстві з боку правоохоронних органів ще більше спонукає до наглого земельного “дерибану” будь-якою ціною?

Більше того, Олександр Паливода намагався набити свої кишені, продавши територію старого кладовища у селі Новокам’янка Милівської ОТГ. Але місцева влада знову стала на заваді. За словами старости Дудчан Алли Торчанської, на згаданих ділянках “дерибан” Паливоди не завершується. Вона зазначила, що на лютий заплановано провести аукціони, на які виставлені більш ніж 4 гектари земель запасу, де також розташовані історичні та археологічні пам’ятники.

“Сьогодні вони намагаються продати археологічні пам’ятники, старі кладовища з могилами. Що буде завтра? Чинні місця захоронення?”, – пише Торчанська.

Як бачимо, не лише за рахунок сільськогосподарської землі намагається збагатитися Олександр Паливода та його оточення. Жадібні руки чиновника добираються вже до пам’ятників, бажаючи позбавити громадян надбання історії. Та ось чи увійде сам Паливода в історію області, як арештований правоохоронцями посадовця за корупційні діяння? Судячи з мовчання поліції, СБУ та прокуратури, на це поки можна лише сподіватися.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close