ПолітикаПублікації

Очільник херсонського Держгеокадастру підтвердив факти корупції під його керівництвом

Всі ми пам’ятаємо українську приказку — “На Януковичу й шапка горить”. Саме такими словами можна охарактеризувати так зване “спростування фейків”, які оприлюднили деякі місцеві онлайн-видання на замовлення скандально відомого очільника херсонського Держгеокадастру. Загальний сенс цих матеріалів складається з декількох слів: “Паливода не винен. Це все “попєрєднікі”. А “правдивість” цього спростування мали забезпечити оприлюднені документи.

Замилювання очей громаді області, замість відповідальності за власні вчинки — стара традиція чиновників. Звичайно ж, хто захоче заявити про корупційній діяння на загал та розповісти про суми, отримані від передачі земельних ділянок у власність. А виправдання помилками колишнього керівництва більше схоже на кругову поруку у відомстві.

Головне ж питання “Чому ділянки не були передані територіальним громадам, які б самі вирішили, чи потрібні їм надходження до бюджету від орендної плати?” цими “спростувальними” матеріалами не знято. Навіть навпаки, воно постає ще більш серйозніше. А зухвалість та впевненість в безкарності Паливоди обурює. Чиновник забув про законодавство «Про захист персональних даних» і користуючись своїм адмінресурсом публікує накази із персональними даними громадян направо і наліво. Все одно правоохоронним органам не до кадастру, судячи на ігнорування всіх скандалів з дерибанами землі, завдання тілесних ушкоджень підлеглим тощо.

Але повернімося до статті “про спростування фейків”. Вона нагадує салат на кшталт олів’є, в якому овочі — це нарізані шматками накази, рясно залиті соусом у вигляді набору слів та словосполучення “якщо уважно прочитати наказ”. Але проста людина не буде вдаватися в подробиці та зіставляти факти. Ми проаналізуємо “спростування” від Паливоди.

«Aнaлогічнa cитуaція з нaкaзом від 08.12.20 № 11323-CГ. Пaн Лaбeнок, бувши пeршим зacтупником нaчaльникa ГУ Дeржгeокaдacтру у Хeрcонcькій облacті, підпиcує 13 нaкaзів від 24.09.2020 року  № 9877-CГ (і тaких 13) про нaдaння дозволу нa розроблeння проєктів зeмлeуcтрою громaдянaм нa зeмeльні ділянки по 2 гa кожному під оcобиcтe ceлянcькe гоcподaрcтво нa тeриторії тієї ж Вeликоолeкcaндрівcької cільcької рaди Вeликоолeкcaндрівcького рaйону», – зазначено в “спростуванні”.

Але цей самий наказ №9877 від 24.09.2020 року Лабенок підписував по Правдинській сільській раді Білозерського району. Про Великоолександрівську сільраду мови навіть не йде. Але ось Олександр Паливода передав землі цієї громади 13 особам, завдавши збитків Великій Олександрівці, позбавивши бюджетних надходжень від оренди.

Більш цікавий є наказ, який також висвітлили в статті, від 16.12.2020 року №11617-СГ, і цікаво б почути від Паливоди чиї тут він помилки вимушений був виправляти?

Справа в тому, що ця ділянка була оформлена в оренду через проведення електронних торгів у формі аукціону 15 вересня 2020 року. А 24 вересня 2020 року договір зареєстровано в державному реєстрі речових прав. Більш того, ця ділянка жодним чином не стосується 72 га за які виправдовується Паливода.

В подальшому ці землі були вміло передані у власність по вже відомій схемі. А саме, починаючи з 25 листопада 2020 року Паливодою, без допомоги Лабенка, розглядаються заяви громадян і 27 листопада надаються накази про надання дозволів на розробку проектів землеустрою. 16 грудня 2020 року наказом №11617-СГ договір оренди припиняється у зв’язку з отриманням громадянами земельних ділянок у власність.

І тут виникає питання для Олександра Паливоди — чиї помилки ви виправляли? Свої чи електронного аукціону? І що саме ви хотіли спростувати — корупцію чи свою некомпетентність?

Варто зазначити, що наказ про надання дозволу на розробку землевпорядної документації не встановлює юридичний факт виведення земель із державної власності у приватну, а “вимушені” накази Паливоди — лише підтвердження факту земельного дерибану, який він очолив.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close