ПолітикаПублікації

Очільник херсонського Держгеокадастру позбавив громади області бюджетних надходжень на більше 400 тисяч гривень

Лише за два місяці діяльності в 2020 році керівником Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області Олександром Паливодою було нанесено втрат від ненадходження орендної плати до місцевих бюджетів за використання земельних ділянок на сотні тисяч гривень. Чиновник підписував накази щодо дострокового припинення договорів оренди земельних ділянок з метою передачі цих земель у приватну власність стороннім осібам – жителя цих територіальних громад, але дуже близьких для самого Паливоди та його оточення.

Наказами головного управління від 17.11.20 року № 10704-СГ, від 08.12.20 року №11323-СГ та від 16.12.20 року №11617-СГ достроково припинено договори оренди земельних ділянок на території Великоолександрівської сільської ради Великоолександрівського району на загальну площу 72 га, а земельні ділянки перейшли у власність 36-ти громадян по 2 га кожному. По факту ж, це підставні особи, а земля перейшла в “одні руки”.

Аналогічно “покарали” Правдинську громаду Білозерського району припинивши наказом від 18.12.20 року № 11968-СГ договір оренди земельної ділянки площею 58 га, передавши їх у власність 29-ти громадянам по знайомій схемі.

Таким чином, прийнявши всього 4 «оригінальні» управлінські рішення, враховуючи що на даний час орендна плата за 1 га/рік на території нашої області складає в районі 3000 грн, Олександр Паливода лишив вказані громади майже 400 тисяч грн надходжень щороку. 

Очільник обласного Держгеокадастру винайшов свій “закон збереження” — якщо гроші в когось зникають, то вони з’являються в когось іншого. І цим “іншим” став саме Олександр Паливода. За інформацією телеграм-каналу “Земельний партизан”, бажання отримати гектар українського чорнозему вартує 800 доларів США. Так за “схемою Паливоди”, коли громади втратили 400 тисяч гривень щороку, голова “дерибану” отримав до 100 тисяч доларів одноразово. Зазначимо, що це лише на прикладі 4 наказів керівника обласного Держгеокадастру. А таких наказів було підписано на більше 2000 гектарів землі.

Нагадаємо, що, дізнавшись про корупційні схеми в Держгеокадастрі, народні депутати вимагають звільнення Олександра Паливоди з посади. Однак, навіть після звільнення “винахідника” схематозів громади будуть пам’ятати роками. Та чи буде прізвище Паливоди вписано в обвинувальний акт правоохоронців, питання часу.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close