ПолітикаПублікації

Бізнес на землі громади: родина очільника Мирненської ОТГ заробляє мільйони на комунальному майні

Своєрідний “родинний підряд” у керівництві громади влаштував голова Мирненської ОТГ Андрій Сучок, працевлаштувавши до селищної ради “перевірених” людей. Зокрема, відділ освіти там очолює його рідна племінниця Мадіна Бова. Дружина очільника територіальної громади Світлана Сучок працює в дитячому садку та є її депутатом. Для рідного брата Андрія Сучок знайшлась посада охоронця та завгоспа селищної ради. Окремо варто відзначити Тетяну Курбанову — сестру голови ОТГ, яка посіла крісло землевпорядника.

За словами мешканців та активістів Мирненської громади, на зарплати та премії родинного кола Андрія Сучок витрачається майже третина всього бюджету селищної ради. Тобто, всі кошти йдуть в сімʼю. Але й цього їм виявилося замало. Доволі цікава декларація у вже згаданої Тетяни Курбаноій за 2019 рік. В ній вона вказала дохід у майже 5,4 млн гривень. Як виявилося, ці гроші вона “заробила” на комунальній власності Мирненської ОТГ.

На своїй посаді сестра дружини очільника громади не має проблем із земельними питаннями, адже є інженером-землевпорядником. Тому, вочевидь, не без допомоги Андрія Сучок та підконтрольної йому депутатської більшості, рішенням селищної ради у вересні минулого року вона безкоштовно отримує у власність 2 гектара землі у селі Преображенка, яке входить до складу Мирненської ОТГ. Як вказано у тексті рішення, ділянку чиновниця тієї ж ради має використовувати для особистого селянського господарства.

Але жодним фермерством Тетяна Курбанова займатися не збиралася. Майже одразу земельну ділянку площею 2 гектара вона продає за рекордні 5,4 млн гривень. Або по 2,7 млн гривень за гектар, що в рази більше ніж нормативна грошова оцінка землі у Мирненській ОТГ, яка складає близько 116 тисяч гривень. В чому причина такого завищенні вартості ділянки? За словами активістів, продаж землі є свого роду фіктивним, а сума в 5,4 млн гривень — така собі “подяка” Андрію Сучок від бізнесу за лобіювання земельних питань на сесіях селищної ради, яка радо “йде на зустріч” в цьому напрямку.

Покупцем стає такий собі Анатолій Власенко. Цікава ця особа тим, що є директором компанії “Віндкрафт Каланчак”, власником якої є відомий бізнесмен Карл Стурен. Займається ж фірма виробництвом “зеленої електроенергії” – дуже прибутковий та скандальний бізнес в Україні. На самій же ділянці, замість культур сільськогосподарських, почали рости вітряки. Простими словами, землю було придбано для розширення бізнесу приватної компанії “Віндкрафт Каланчак”, яка вже забудувала подібними електростанціями 45 гектарів у Мирненській ОТГ, забравши їх у фермерів та простих селян.

Варто зазначити, що Тетяна Курбатова, отримавши дохід у 5,4 млн гривень не подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію про зміни у майновому стані, як того вимагає законодавство. Банальна забудькуватість чиновниці? Чи небажання передчасно показати громадськості та антикорупційним органам “успіх у веденні сільськогосподарської діяльності”? Наразі активні мешканці Мирненської громади за даними фактами подали заяви до правоохоронних органів. Та чи буде адекватна реакція на дії “клану” Андрія Сучок? Журналісти продовжують слідкувати за ситуацією.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close