Публікації

Два роки без покарання: херсонський чиновник та депутат міськради знову постане перед судом

Більше ніж два роки директор Департаменту бюджету та фінансів Херсонської міськради та депутат Роман Підперигора залишається без покарання за пропозицію хабара колишньому начальнику Управління захисту економіку області Артему Антощуку. Ще 26 вересня 2017-го його затримали під час передачі коштів в одному з місцевих кафе. Далі були суди, обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на строк 2 місяці з правом внесення застави.

Херсонський міський суд, який продовжує розглядати справу, тоді визначив суму, за яку Романа Підперигору випустили з під варти — 80 тисяч гривен. Однак, тоді прокуратура вимагала більшу заставу — 450 тисяч гривень. Як повідомляли ЗМІ, сума хабара від головного фінансиста міськради склала більше 3 тисяч доларів США. За ці кошти Антощук мав припинити перевірку можливих фактів корупції у міській раді.

Як вказано у судових ухвалах, Підперигора передавав кошти тодішньому начальнику Управління захисту економіки області частинами — у липні та вересні 2017 року. Перший “транш” у розмірі 1 тисячі доларів Антощуку був переданий вранці 12 липня 2017-го. Другий — у розмірі вже 2 тисячі доларів було передано 25 липня. Під час затримання у вересні Підперигора приніс Артему Антощуку вже 26 383 грн.

“Продовжуючи свої злочинні дії, які охоплюються єдиним умислом, спрямованим на надання неправомірної вигоди, 26.09.2017 приблизно о 16 годині ОСОБА_2, перебуваючи у кавярні «Scorini», що розташована за адресою: м. Херсон, вул. Віктора Гошкевича, 45, у ході особистої зустрічі із ОСОБА_3 надав останньому раніше обумовлену неправомірну вигоду у розмірі 1000 доларів США, що за курсом Національного банку України станом на 26.09.2017 еквівалентно 26383 гривням 46 копійкам, за невжиття протягом серпня 2017 року співробітниками очолюваного ОСОБА_3 Управління в інтересах ОСОБА_2 заходів реагування до субєктів господарювання, які мають спільні із ОСОБА_2 фінансові інтереси”, – вказано у судовій ухвалі.

Прокурори намагалися через суд відсторонити Романа Підперигору від виконання обов’язків директора Департамента фінансів міськради, але марно. Обвинувальний акт відносно підпозрюванного було передано лише у лютому минулого року. Але судові засідання постійно переносились через неявку самого Підперигори з різних причин. Зокрема, через незадовільний стан здоров’я. Але це не заважало Роману Підперигорі виконувати обов’язки чиновника та депутата міської ради.

Чергове засідання по цій кримінальній справі призначено на 25 листопада, повідомляє портал “Судова влада”. За тим, як буде проходити суд над директором фінансового департаменту Херсона, та чи відбудеться він взагали, слідкуватимуть журналісти сайту “Мій Херсон”.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close