Публікації

Місцеві вибори: девʼять політсил виступили проти можливих змін до виборчого кодексу

Одразу девʼять політичних партій («Сила людей», Хвиля, Національна платформа, Правий Сектор, Українська Галицька Партія, ДемАльянс, 5.10, Патріотична партія України та «Україна соборна») виступили проти потенційних правок до виборчого кодексу. Вони заявили, що Верховна Рада хоче зобовʼязати всі партії, які будуть балотуватися на місцевих виборах, висувати своїх кандидатів одночасно на 2/3 всіх виборчих округах України.

«Водночас партія повинна буде набрати мінімум 5% по всій території України. Якщо цього не станеться, то вона не зможе виграти вибори у Вашому місті. Навіть якщо весь населений пункт одноголосно проголосує за свого мера та депутатів, але їхня партія не переможе на національному рівні, то начебто законним шляхом ця перемога мера не буде зарахована», – йдеться у заяві.

За словами політиків, такі зміни суперечать Конституції України, Європейській хартії місцевого самоврядування та де-факт зупиняють реформу децентралізації.

«Застерігаємо парламентарів відмовитись від дискримінаційних правок до виборчого законодавства», – заявили представники політичних сил.

Варто зазначити, що про зміни до виборчого кодексу заявив голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко. За його словами, пропозиція про 2/3 охоплення для партії та пʼятивідсотковий барʼєр на національному рівні — це спроба навести порядок та структурувати політичний ландшафт. Зокрема, зміни направлені на протидію «регіональним партіям» у прикордонних регіонах України.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close