Публікації

Програма “Великий земельний дерибан”, ініційована головою Мирненської ОТГ, продовжує набирати оберти

В Мирненській ОТГ нова-стара влада продовжує дотримуватися “традицій” керівництва громадою. А саме — земельний дерибан. На третій сесії нової каденції міськради депутати мають розглянути проект рішення про дозвіл на розробку проекту землеустрою для відведення у власність більше 78 гектарів землі сільськогосподарського призначення.

Цільну ділянку, яку орендує фермерське господарство “Асіла” з Миколаївської області з 2019 року, влада Мирного планує розпаювати між власниками цього ж господарства. Або ж простими словами віддати безплатно. Сама ж ділянка є ласим шматком для фермерів через близькість до зрошення та водойм — поруч рибне господарство та Північно-Кримський канал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атракціон нечуваної щедрості від голови Мирненської ОТГ

Про фермерське господарство, якому керівництво Мирненської ОТГ робить такий “подарунок” нічого достеменно невідомо, а ділянка площею більше 78 гектарів є єдиною, якою користується ФГ “Асіла”. Як стало відомо нашим журналістам, лобіює передачу землі у власність саме цим фермерам особисто очільник селищної ради Андрій Сучок. Ймовірно, ймовірно переслідуючи власні фінансові інтереси.

Однак інтереси очільника громади аж ніяк не сходяться з інтересами самої громади. Адже така передача землі у власність призводить до суттєвих втрат бюджету, який й не без того потерпає від жадібності оточення Сучка, у вигляді призначення захмарних премій собі та своїм родичам, які працевлаштовані в апараті селищної ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес на землі громади: родина очільника Мирненської ОТГ заробляє мільйони на комунальному майні

За мінімальними підрахунками, оренда землі приносила до бюджету щороку близько 100-150 тисяч гривень у вигляді орендної плати. Тобто кошти на утримання інфраструктури або ремонт доріг в селах. Ба навіть більше, й така приватизація могла б принести не один мільйон гривень до скарбниці Мирненської ОТГ, якби 78 га планували віддати підприємству, а не приватникам, як намагаються зробити зараз.

Для прикладу, земельну ділянку в 2 гектари, яку передано у власність компанії “Віндкрафт Каланчак” під розміщення вітроелектростанцій, оцінили в 1,2 млн гривень. В яку суму було б оцінено ці 78 гектарів, неважко порахувати. Однак, розпаювання між приватними особами до бюджету не принесе жодних коштів. Таким чином, оточення Андрія Сучка, з одного боку наносить збитки громаді, з іншого, сприяє ухиленню від сплати будь-яких коштів до бюджету ОТГ фермерському господарству та його засновникам, які можуть отримати чималі площі для власного бізнесу за безцінь.

Варто додати, що згаданий проект рішення планують розглянути на пленарному засіданні сесії селищної ради, яке призначене на завтра, 23 грудня. Чи вдасться завершили земельну махінацію Сучка, його оточення та фермерського господарства? Журналісти нашого видання слідкуватимуть за ситуацією.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close