Публікації

Спасіння “Легендарної Тачанки”: наміри зберегти символ Каховки чи піар перед виборами

У Каховці розгорівся скандал навколо одного з символу міста – “Легендарної Тачанки”. Нагадаємо, що Інститут національної пам’яті надіслав до місцевого виконкому лист з вимогою демонтувати пам’ятник. Також підлягає знесенню й “Дівчина у шинелі” – інший каховський монумент.

Першим про спасіння “Тачанки” заявив міський голова Каховки Андрій Дяченко. Він заявив, що скликає позачергову сесії міськради з данного питання та готує звернення до Президента Володимира Зеленського, голови Херсонської ОДА та народного депутата Володимира Іванова.

“100% впевнений, більшість каховчан встануть проти декомунізації Тачанки. Як міський голова, також буду боротися за її збереження до останнього. Знесення Тачанки – вимога нового керівника Інституту національної пам’яті, призначеного чинним президентом Зеленським і партією “Слуга народу””, – заявив Дяченко.

У соцмережах містяни та жителі Херсонщини обурились приписом Інституту національної пам’яті. Обурені й журналісти. Місцеве видання “Каховські новини”, яке пов’язують з Дяченко, через дві години після допису міського голови опублікували в соцмережах дещо провокаційне відео на захист “Тачанки” із такими фразами, як “Наша Тачанка буде зруйнована командою ЗЕ?” та “Слуги народу вимагають знести Тачанку”. Також у відео йде посилання на скандальну новорічну промову Володимира Зеленського “Немає різниці”. Такий меседж підхопили й інші онлайн-видання Херсонщини.

Піар чи намагання врятувати монумент?

У своєму дописі “Розпочалася боротьба за Тачанку” Андрій Дяченко оприлюднив й сам лист від Інституту національної пам’яті. Його було сформовано ще 4 грудня минулого року, а відправлено, судячи зі штампу на конверті, 14 грудня. Отримує каховський виконком та реєструє лист 17 грудня. Тобто, майже місяць тому! Чому ж галас навкого “Легендарної Тачанки” не зчинився ще минулого року, а лише зараз?

Інший момент — текст самого листа. У ньому вказано, що про невиконання Закону України про так звану “Декомунізації” Каховської міськрадою до Інституту національної пам’яті повідомили зверненням. Хто саме став його автором, невідомо.

Викликає питання й та кампанія спасіння “Тачанки”, яку почали місцеві видання й Андрій Дяченко. Особливо відео, про яке ми згадали раніше. Можна зробити висновок, що до “спасіння Тачанки” готувалися заздалегідь.

Рятувати Тачанку намагалися раніше

фото конверту із датою відправлення – 14 грудня 2019

На ситуацію зі спасінням Тачанки відреагувало керівництво Херсонської ОДА. Юрій Гусєв у соцмережах запропонував зробити територію навколо монументу “Музеєм монументальної пропаганди”.

«В рамках цього проєкту можна буде зробити експозицію різних пам’ятників часів СРСР і запрошувати туристів з різних регіонів та країн до нас на Херсонщину. Мій радник Марина Волошенко активно обговорює цю ідею з мистецькими колами. Також плануємо вивчити думку громадськості і тільки після цього приймати рішення”, – пише Гусєв.

Дійсно, створення музею рятує монумент Тачанка від знесення та обходить законодавство про декомунізацію. Цікаво, що про створення музею говорили ще після прийняття Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. Але влада Каховки таку ініціативу не підтримало, а питання знесення монументу постало лише зараз — 4 роки по тому після “звернення” до Інституту пам’яті від невідомого аноніма.

Кому вигідно?

Не секрет, що рейтинг міського голови Каховки низький, що не дає шансів Андрію Дяченко на наступних місцевих виборах. А спасіння “Легендарної Тачанки” від “Слуг народу”, як це подає сам очільник міста та журналісти, може суттєво змінити думку про команду мера загалом. А Інститут національної пам’яті без “звернення” від невідомого можливо так би й не помітив монумент. Сама ж ситуація виглядає дуже дивно.

Зі своєї сторони хочемо зазначити, що ми проти знесення Тачанки. Можемо навіть запропонувати свій варіант його спасіння — дати монументу нову назву — щось накштал “Комуняки дають драпу”. Для прикладу, київська “Арка дружби народів” вже називається “Арка розірвання дружби між Україною та Росією”.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close