Публікації

У Лазурному через фірми «групи Булюка-Кульчиковського» готівкою вивели більше 1,6 млн гривень бюджетних коштів

У «кращих» традиціях регіоналів, на Херсонщині залишаються цілі райони, які контролюють не обрані громадянами депутати або очільники міст, а так звані «смотрящі» або ціла група впливу. Зокрема, мова йде про Скадовський район. Причому його реальні «очільники» зовсім не приховують свого статусу. У Скадовському районі навіть дитячі майданчики показують, хто тут головний — політсила, яка виникла після Революції Гідності та розвалу «Партії регіонів», «Наш край» та «недолюстрований» начальник митниці області Віталій Булюк, який нині є заступником голови Херсонської облради.

Він навіть не приховує свого впливу на цілий район. Навіть на зустрічі представників бізнесу та влади, яку організувала Херсонська ОДА, Віталій Булюк запропонував призначити «відповідальних» в районах, та зазначив, що в Скадовську така робота вже йде. Цікавий й той факт, що рішення про відсторонення міського голови курортного міста Олександра Яковлева привіз секретарю міськради Олегу Сокольчуку особисто Віталій Булюк ще до того, як обвинувачений його отримав офіційно.

Давній вплив «група Булюка» має на курортне селище Лазурне. Ще у 2013 році тоді ще міліція затримала на хабарі більше 750 тисяч гривень підконтрольних заступнику голови облради можновладців — секретаря міськради та в.о. селищного голови Руслана Коваленко, депутата від «Партії регіонів» Михайла Котлярського та тодішнього заступника голови Скадовської РДА Сергія Кульчиковського.

Кошти чиновники вимагали за безкоштовну передачу 7 ділянок на березі моря начебто під будівництво дачних будинків. Але насправді — під пансіонат. Також за цей же хабар селищна рада мала дати дві ділянки під АЗС та вирішити інші питання. Якщо Руслана Коваленко таки засудили до тюремного строку, але хабарник втік з зали суду та досі перебуває у розшуку, то Сергій Кульчиковський (його навіть називають «учнем Булюка») продовжив творити у Лазурному свої справи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як у курортному селищі на Херсонщині комунальник й родина експосадовця “надули” бюджет на 600 тис. грн

Скандально відомому екс-чиновнику райадміністрації «віддали» тамтешне комунальне підприємство «Очисні споруди». З 2018 року там починають корупційні дива. Ми вже писали про те, як тодішній директор КП Іван Трофимов разом із компанією «Меркурій-ойл», яка де-факто належить Сергію Кульчиковському «нагріли» бюджет селища на 600 тисяч гривень, прокрутивши схему з безкоштовним за фактом, але платним по документам, активним мулом для «Очисних споруд». За даним фактом відкрито кримінальне провадження, яке отримало новий поворот.

Як стає зрозуміло з нових судових ухвал, екс-керівництво комунального підприємства через підставні компанії Сергія Кульчиковського відмивали бюджетні кошти, підписуючи фіктивні договори на виконання робіт або придбання матеріалів. У провадженні фігурують дві компанії — ПП «Рішення-НК» та ПП «Фінвал СТ». Обидва підприємства були зареєстровані в один день (11 вересня 2018 року), мають однакові КВЕДи та розміри статуного капіталу. Записані фірми на підставних осіб та, судячи з даних аналітичної системи «Youcontrol», не ведуть активної діяльності.

Слідство встановило, що лише через «Рішення-НК» було виведено з «Очисних споруд» більше 1,6 млн гривень готівкою.

«Досудовим розслідуванням встановлено, що до документів, які подаються державному реєстратору для проведення реєстраційної дії реєстрації новоствореної юридичної особи ПП «Рішення-НК» внесено недостовірні відомості засновником і директором ОСОБА_1 , яка непричетна до діяльності підприємства. Також встановлено, що за період 2018-2019 років на користь ПП «Рішення-НК» з розрахункових рахунків КП «Очисні споруди смт. Лазурне» перераховано 1634,2 тис.грн. у тому числі шляхом підміни реквізитів, які в подальшому невстановленими особами знято готівкою», – йдеться у судовій ухвалі.

Наразі суд дав правоохоронцям доступ до документів та рахунків фіктивних підприємств, які фігурують у даному провадженні. Але чи буде справа доведена до логічної крапки, враховуючи те, що слідство триває вже більше року, покаже час. Журналісти видання «Мій Херсон» продовжують слідкувати за ситуацією.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close