Публікації

Як відстояти своє право на безкоштовне перевезення у херсонських маршрутках 

Вам відмовили у пільговому перевезенні водій херсонської маршрутки? Які категорії громадян мають право на безкоштовне перевезення? Куди скаржитися, якщо ви стали “жертвою” хамовитого водія? С такими питаннями журналісти сайту “Мій Херсон” звернулися до управління транспорту Херсонської міської ради. 

Для початку пояснимо, що херсонські маршрутники так неохоче перевозять пільговиків, адже за таких пасажирів вони отримують рівно нуль. Відомо, що за перевезення пільговиків у тролейбусах МКП “Херсонелектротранс” отримує компенсацію з міського бюджету. Маршрутники ж таку компенсацію не отримують. Проте, коли управління укладає договір з фірмою-перевізником у договорі прописується, що він зобов’язаний перевозити пільговиків. Тому відмова у пільговому перевезенні вважається порушенням закону.

Згідно з українським законодавством, безкоштовно їздити у херсонських маршрутках мають право 13 пільгових категорій громадян:

 1. Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них;
 2. Інваліди війни та особи, які прирівняні до них;
 3. Військовослужбовці строкової служби;
 4. Військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок війни;
 5. Батьки, які перебувають на утриманні військовослужбовця, який загинув або пропав безвісти під час проходження військової служби;
 6. Ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, національної поліції, податкової міліції, Державної пожежної охоронної служби, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Держслужби спеціального зв’язку та захисту інформації, СБУ та колишні працівники прокуратури.
 7. Поліцейські під час виконання повноважень. Працівники СБУ під час виконання покладених на них обов’язків;
 8. Реабілітовані особи, які стали інвалідами внаслідок репресій;
 9. Особи з інвалідністю першої та другої групи, діти-інваліди, особи, які супроводжують осіб з інвалідністю першої групи або дітей з інвалідністю (не більше одного супроводжуючого);
 10. Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до першої категорії. Ліквідатори аварії на ЧАЕС, які належать до другої категорії.
 11. Діти, яким встановлено інвалідність, що пов’язана з катастрофою на ЧАЕС;
 12. Діти з багатодітних сімей;
 13. Діти до 6 років (без зайняття окремого місця для сидіння)

Важливо пам’ятати, що право на безкоштовне перевезення діє лише у випадку, якщо громадянин пред’явить документ, який засвідчує, що він відноситься до пільгової категорії.

Якщо ж водій маршрутного таксі все-таки відмовив у пільговому перевезенні, то це вважається порушенням закону, тому громадянин може звернутися до компетентних служб, аби цього перевізника притягнули до відповідальності. Перше, що варто зробити – запам’ятати серійний номер автомобіля та номер маршруту, де вам відмовили у пільговому перевезенні.

Далі варто звернутися зі скаргою до Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки. Там звернення мають розглянути, а у випадку, якщо провину водія буде доведено, його мають притягнути до відповідальності.

Безпосередньо з місця порушення можна написати скаргу й д управління транспорту Херсонської міської ради. Для цього достатньо зайти на портал “Укрскарга” та в онлайн форматі написати скаргу.

Водію, який порушив права пільговика, загрожує штраф у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 850 грн. У випадку, якщо водій продовжить відмовляти пільговикам у безкоштовному перевезенні, йому світить звільнення.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close