ПублікаціїСПЕЦТЕМА: БЮДЖЕТНИЙ ДЕРИБАН У ХЕРСОНСЬКІЙ МІСЬКРАДІ

Чиновники Херсонської міськради продовжують лобіювати корупційні схеми

Відкрите протистояння Департаменту ЖКГ та т.в.о. заступника міського голови Олени Мазур показало «несподіваний» сюрприз та вже позабуту корупційну схему на відмиванні коштів через підряди з механізованного прибирання вулиць Херсона. Сьогодні підлеглі Олексія Войтенко у соцмережах оприлюднили новий допис, де заявили, що Олена Мазур та директор Департаменту фінансів Роман Підперигора намагаються завищити ціни на прибирання.

Цього року в тендері на цю послугу приймала участь лише одна компанія — ПП «Мікрас плюс», яка була створена у 2017 році. Після двох невідбувшихся торгів Департамент ЖКГ розпочинає переговорну процедуру з фірмою, як того вимагає законодавство. Й саме тут до справи взявся тандем «Мазур-Підперигора».

«Під час переговорної процедури на нараді у О.МАЗУР виявилося, що вартість послуги, заявлена до речі підприємством, замала та більше того є збитковою. ​Можливо це тому, що до процесу формування (коригування) вартості послуги «підключились» пані МАЗУР та учасник її схем Р.ПІДПЕРИГОРА? (хочу зазначити що про свідчать доповідні записки та службові записки самої МАЗУР опубліковані на сторінці фейсбук). ​Можливо їх на одну калькуляцію забагато, а тому 20% рентабельності підприємства, передбачених в калькуляції замало? ​Так от, коли пані МАЗУР почала наполягати на збільшенні вартості послуги, отримала від департаменту ЖКГ категоричні – НІ!», – заявили в Департаменті ЖКГ.

А тепер давайте розбиратися в чому полягає схема! По-перше, у Херсоні все компанії, які надають послуги механізованного прибирання належать окремій групі людей — Володимир Сальдо, Альона Ротова та Роман Підперигора. Про те, як вони створили цю монополію, ми писали у розслідуванні «Як Підперигора та його оточення створили “монополію” на прибирання вулиць Херсона». Як виявилося, ПП «Мікрас Плюс» також входить до цієї групи компаній. Саме тому у тендері цього року не було інших учасників.

Доказом того, що ПП «Мікрас Плюс» є компанією з орбіти скандально відомої екс-регіоналки Альони Ротової є профіль на порталі «Dozorro». А саме — контактні дані, вказані при реєстрації фірми на торгівельних майданчиках системи «Prozorro».

Телефонний номер, який вказаний у контактах «Мікрас Плюс» є в реєстраційних даний ТОВ «Фреш Єйр» – компанії, яку цього року створили Альона Ротова та депутат міськради (голова депутатської комісії з питань ЖКГ) Сергій Собчук зі статутним капіталом 8,4 млн гривень.

Далі від цієї фірми ниточки тягнуться до інших компаній, які приймали раніше участь в подібних тендерах на прибирання міста механічних способом. В тому числі й ПП «Блага», яка фігурує у кримінальному провадженні відносно хабаря Романа Підперигори екс-начальнику Управління захисту економіки області Артему Антощуку. Саме в інтересах підприємства «Блага», яке належить Альоні Ротовій, чиновник щомісяця заносив правоохоронцю по 1 тисячі доларів США. Чи зможуть скандальні чиновники провернути схему цього разу, покаже час.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close