Інтерв'ю

Олександр Солонтай: Миколаєнко продовжив програму самознищення Херсона, яку ввімкнув Сальдо

У яку сторону змінився Херсон за керівництва Володимира Миколаєнко? Чого очікувати від місцевих виборів? Про потенціал Херсонської області, «Академію кримчан» та нові КПВВ на адміністративній межі із окупованим Кримом «Мій Херсон» спілкувався і відомим українським політичним експертом Олександром Солонтаєм.

Як часто Ви буваєте у Херсоні? Та чи знайомі з нашими політиками чи чиновниками?

— Буваю десь раз на місяць. Знайомий особисто, якщо їх можна назвати політиками. Мені доводилося у своїй біографії двічі виступати перед депутатським корпусом міської ради в освітньому процесі. Я знаю багатьох керівників міста, трьох попередніх губернаторів, багатьох депутатів обласної ради, голів різних партійних організацій. Дуже люблю професора Івана Петровича Лопушинського, який мене познайомив з дуже багатьма порядними людьми у місті. Знаю Валентину Січову. Вона мене також познайомила з великою кількістю порядних людей. Тобто, я знаю людей різних генерацій. Багато людей переселилися з області до Херсона, людей, які з Херсона поїхали по Україні та навіть за кордон, де тримають херсонську честь та гідність. У Херсоні багато нормальних, порядних людей.

Миколаєнко продовжив програму самознищення Херсона, яку ввімкнув Сальдо

Як змінюється Херсон? Яку оцінку Ви б дали керівництву міста?

— Я думаю, що той вектор деградації, який задав Сальдо колись — фактичне самознищення міста — програму, яку він увімкнув, вона не подолана. Тобто, при Миколаєнко нічого не змінилося. Як тоді Сальдо запустив глибоку економічну кризу, при Миколаєнко вона тільки поглибилася. Місто залишилось в економічній прірві.

У соцмережах Ви написали, що Херсоні вже на межі дотаційності. З чим це може бути пов`язано — недолугістю керівництва міста чи можливим ігноруванням Херсона центральною владою?

Для обласних центрів це просто катастрофа. Тут же не тільки кошти міста, а й області. Я так розумію, якщо забрати звідси обласні установи, які виплачують зарплати по всій області, тобто обласні фірми, адміністрації та управління, обласні банківські відділення, всі установи, що працюють в масштабах області, то місто вже дотаційне.

Якби таких обласних центрів було в Україні кілька, то можна було б говорити про те, що це загалом важка економічна ситуація. Але, враховуючи, що Херсон єдиний в Україні в такій ситуації, я думаю, що це таки провина керівництва міста і провина громади.

Сальдо буде передвісником війни та насування “русского мира”

Наступні місцеві вибори змінять ситуацію у Херсоні? Чи не оберуть того ж Сальдо знову, який має доволі високі шанси, судячи з результатів парламентських перегонів?

— На мою думку, буде обраний інший міський голова. Миколаєнко більше не очолюватиме місто, тому що весь цей негатив та антирейтинг бездіяльності його дожене кінцево. Дуже великі шанси, що новим головою стане не колишній мер — ні Миколаєнко, ні Сальдо. Це буде нова, свіжа людина. Для більшості херсонців очевидно, що і при Сальдо, і при Миколаєнко погані результати. Крім того, до Миколаєнко є зауваження, що він безгосподарний, окрім допущення економічної кризи. А Сальдо, власне, буде передвісником війни та насування сюди «русского мира», який буде зацікавлений в тому, щоб зробити Херсон ще одним окупованим регіоном. Він може бути прямим безпосереднім агентом, а не тільки корупціонером, яка є більша до нього претензія за попередні періоди. Таких два найбільших стовпа.

Тому є висока ймовірність нової людини, яка може очолити місто. Також висока ймовірність оновлення депутатського корпусу. Якщо на всеукраїнському рівні може бути прийнято рішення про скорочення кількості депутатів, то на місцевому рівні громадяни можуть обирати більше нових людей, ніж старих.Таким чином, місто може дуже сильно оновитися, що може призвести до виходу з економічної кризи.

Хоча, дуже хотілося б іншого — щоб місто не виходило з кризи за рахунок зміни міського голови чи депутатів, а щоб, наприклад, всіх цих ворів і корупціонерів навколо Миколаєнко пересаджали. Це ж не Миколаєнко сам безпосередньо є цим ворюгою. Він скоріше нагадує слабовольну людину, яка не вміє керувати. А навколо нього величезна кількість людей на цьому просто наживається, влаштовуючи різні схеми. Якби в Україні запрацювала правоохоронна система, яка б почала корупціонерів відправляти в тюрми та була направлена на припинення дерибану та розкрадання, то і при теперішньому керівництві місто було б у набагато кращому стані. Навіть при поганому муніципальному управлінні.

Миколаєнко нагадує слабовольну людину, яка не вміє керувати

На Вашу думку, чи не спрацює на місцевому рівні так званий «феномен «Слуги народу», як на парламентських виборах? Коли фотограф, працюючий на весіллях, став народним депутатом України.

Якби вибори були зараз, то спрацювало б. Але ж вибори будуть не цього року. Які будуть рейтинги наступного року, ще невідомо. Далі вони будуть спадати. Команда Зеленського буде приймати стратегічне рішення — провести вибори в жовтні, незважаючи на те, що рейтинги спадають, чи провести дострокові, щоб зберегти високі позиції на місцях. Мені здається, що дискусія про дату виборів триватиме. Це залежить від того, як швидко буде падати рейтинг.

Що Ви можете сказати про очільника обладміністрації Юрія Гусєва, як про управлінця, політика чи чиновника?

— Будь-яка моя відповідь була б некоректна та заангажованою, оскільки ми в добрих стосунках. Більше того, 2 грудня будемо проводити спільний захід — Форум місцевого самоврядування. Тому можу сказати тільки добре.

Олександр Солонтай: Миколаєнко продовжив програму самознищення Херсона, яку ввімкнув Сальдо

Чи є у Херсонщини перспективи стати передовим та прогресивним регіоном України, стати на одному щаблі з такими областями як Дніпропетровська, Вінницька, Запорізька та іншими, як це заявляє Гусєв?

— На мою думку, у Херсонщині більші шанси навіть ніж у регіонів, де стихійні екологічні лиха. Мені здається, що Херсонщина точно має шанси бути на одному рівні економічного розвитку з цими регіонами, та навіть перегнати їх, враховуючи всі обставини, які є.

Які саме?

— Величезний природний потенціал, відсутність таких екологічних катастроф, які існують у тих регіонах, які ви згадали. Це логістичне, транспортне, просто феноменально зручне розташування, в якому поєднуються морський, річковий, залізничний, авіаційний, сухопутній транспорт. Звичайно, величезний аграрний потенціал. Тут є все, що завгодно — від українських Мальдів до логістичного вузла.

Херсон є найпередовішим у роботі з внутрішньо переміщеними особами.

Наразі до Херсону Ви прибули в рамках «Академії кримчан». Чи залишилися зараз у Херсоні моменти нерозуміння владою переселенців та взагалі складнощі для внутрішньо переміщених осіб?

— Тут працює Представництво Президента у Криму, тому Херсон є найпередовішим у роботі з внутрішньо переміщеними особами. Але проблем, звичайно, багато. В «Академії кримчан», до якої мене залучили, показують, яким чином люди на новій місцевості, у нових для себе містах та селах, можуть включатися у всі процеси, які є. Але проблема у тому, що не тільки нові люди не знають, як їм влитися у громаду, а й ті, хто вже роками живуть тут, не знають як долучитися до життя громади.

Реконструкція КПВВ на адмінмежі із окупованим Кримом — це потрібне покращення чи де-факто визнання Криму російським та будівництво кордону?

— Новенькі КПВВ ще не бачив. На мою думку, будь-яка інфраструктура — для людей, незалежно від політичного фактору. Проблема визнання не в тому, що для людей робляться якісь певні сервіси. Проблема визнання у юридичному врегулюванні. Це не визначається сервісами та побутовими умовами. Це визначається юридичним статусом, тим що на загальнодержавному рівні.

3 коментарів

  1. Солонтай дуже розумна і досвідчена людина. Головне-патіотино налаштований фахівець у політиці. Була присутня на семінарах Олександра: дуе сподобалося.

  2. Ура ! Мир . Похуй какой , абы не спидерастами .
    Сальдо лучше 6 лет условно дать , и закрыть на 6 этаже . Пусть подкоп делает .
    Или 8 ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close