Інтерв'ю

Володар фіолетового поясу з джиу-джитсу розповів про відкриття клубу у Херсоні

Останнім часом в Україні шаленої популярності набуває відносно молоде бойове мистецтво – бразильське джиу-джитсу. На відміну від інших традиційних єдиноборств у ньому неможливо отримати серйозних травм, адже немає жорсткого фізичного супротиву. 

Тренер Єгор Лебідь – один з родоначальників цього виду спорту у Херсоні. Вже у квітні цього року планує провести перший турнір в нашому місті. Попри те, що займався рукопашним боєм та карате, заснував спортивний клуб “Катран” саме з джиу-джитсу. Сьогодні він володар фіолетового поясу та другий батько майже 200 юних херсонців, які готові тренуватися та заявляти про себе на міжнародній арені. 

Володар фіолетового поясу з джиу-джитсу розповів про відкриття клубу у Херсоні

Про травми, відкриття власного спортивного клубу та мотивацію читайте в інтерв’ю інтернет-видання “Мій Херсон”. 

– Єгоре, з чого розпочалася Ваша спортивна кар’єра?

– Мій спортивний шлях розпочався ще у 8 років. Як зараз пам’ятаю, хрещений батько привів мене на першу секцію карате. Шість років я відвідував тренування, старанно займався. За певних причин довелося змінити тренера, а з ним і напрямок. Вирішив присвятити себе рукопашному бою. Ось так прозаймався до 2009 року. Далі служба в армії та вступ до вищого навчального закладу. Місцем для навчання я обрав Харків, власне там вперше і дізнався про бразильське джиу-джитсу. Я зрозумів, що саме цього мені не вистачало всі ці роки. Сьогодні воно вже є основним напрямком моєї роботи. 

– Чим відрізняється бразильське джиу-джитсу від інших видів боротьби?

– Це молодий вид спорту в Україні. Він розвивається близько 10 років, а якщо говорити про дитяче, то десь років 2-3. Від інших єдиноборств відрізняється тим, що у джиу-джитсу відсутні удари. Діти розуміють, що мають силу, але вона більш слабка, тобто немає жорсткого фізичного супротиву. Через це зменшується відсоток травматизму. Наприклад, Об’єднані Арабські Емірати ввели бразильське джиу-джитсу в уроки фізичної культури. І це дуже добре. 

Володар фіолетового поясу з джиу-джитсу розповів про відкриття клубу у Херсоні

– Класно, і скільки ж боїв на вашому рахунку?

– Ви знаєте, відповісти на це питання дуже важко. Я припинив кар’єру спортсмена ще у 2015 році. Особисто виступав лише в Україні, а ось зі своїми підопічними вже неодноразово були за кордоном. 

– Чому вирішили зайнятися тренерством?

– Травма, яку я отримав під час змагання з рукопашного бою завадила мені продовжувати спортивну кар’єру. Тому вирішив надавати здобуті знання вже дітям. Ось так і народилася ідея відкрити власний спортивний клуб. Від того дня вже промайнуло 3 роки. 

– Тож сьогодні Ви є засновником одного зі спортивних клубів? Розкажіть про нього

– Так, я керівник і тренер спортивного клубу “Катран”. Усе розпочалося з 2017 року. Ми з другом вирішили відкрити спортивний клуб. У нас нічого не було, лише гарні результати та бажання тренувати дітей. Пам’ятаю, як спочатку приходили у майже порожній зал, тренували по 5 дітей. Але ми працювали на результат. Далі за певних обставин ми познайомилися із засновницею херсонського соціального проекту. Її зацікавило те, чим ми займаємося. Тому запропонувала стати учасниками премії “Людина року”, а потім і наші підопічні брали участь у премії “Дитина року”. Можна сказати, що вона допомогла нам заявити про себе. Ось так шляхом помилок та намагань ми досягли бажаного. Сьогодні ми тренеруємо вже понад 200 дітей і маємо три спортивні зали. Найближчим часом плануємо розширюватися, адже кількість бажаючих тренуватися зростає. 

Володар фіолетового поясу з джиу-джитсу розповів про відкриття клубу у Херсоні

– У соціальній мережі Ви опублікували фото зі срібною кнопкою Youtube. Ви маєте канал свого клубу?

– Мій знайомий має власний канал на Youtube під назвою “Your Body Mind”. Одного разу він запропонував нам вести відео-тренування, розповідати про бразильське джиу-джитсу і тому подібне. Робили це, але не сприймали серйозно, доки люди не почали пізнавати нас на зборах. Підходили хлопці зі словами: “Ой, а це ж ви ведете канал? Мені дуже подобається переглядати, а чи можна автограф?” Так і промайнуло чотири роки. Як добігла 100 тисяч підписників, Youtube нас порадував. І ми отримали срібну кнопку. Плануємо відкривати особистий канал, але коли точно це відбудеться, поки що не знаємо. 

– Яких результатів вже досягли Ваші підопічні?

– Наприклад, торік Українська федерація бразильського джиу-джитсу проводила серію турнірів у чотирьох містах. За підсумком цих турнірів складався рейтинг змагань, де враховувалися здобутки спортсменів. Ось наша підопічна Валерія Гдаль та ще кілька дітей не лише посіли перші сходинки у своїх вагових та вікових категоріях, а й стали абсолютними чемпіонами у своєму рівні. 

– Як тренер з  досвідом розкажіть про початкову підготовку дитини?

– Ми приймаємо дітей починаючи з 4 років. Це той вік, коли необхідно закладати фундамент у розвиток. Група 4-6 років – початківці. З ними ми намагаємося розвивати фізичні якості в ігровій формі та надаємо певні навички єдиноборств. Коли вони переходять у середню групу у них вже є база, яка допомагає нам побудувати технічних арсенал і готуємо до змагань. Є діти, які вперше приходять до зали в 10 років. Це не критично, адже у цьому році вони швидко вчаться. Проте, якщо батьки вагаються, то краще віддавати з малечку – 4 років. 

Володар фіолетового поясу з джиу-джитсу розповів про відкриття клубу у Херсоні

– Чи довіряєте своїй інтуїції? Буває, що дивитеся на дитину і одразу бачите потенціал?

– Безумовно! Коли дитина приходить на тренування, ми спостерігаємо за нею. Вже за тиждень кажемо батькам, чи зможе їх малеча досягти певних висот у даному виді спорту. Є діти, які розуміють, що вони просто займаються для себе. У них немає мети підкорювати олімпійські вершини, будувати кар’єру спортсмена. Звичайно, є й такі, у яких не виходить все з першого разу. Проте вони мріють брати участь у змаганнях, привозити медалі, ось і працюють над собою. Наприклад, нашому наймолодшому спортсмену, якому вдалося отримати звання Чемпіон України з бразильського джиу-джитсу, всього 7 років. Тому все індивідуально. 

– До речі, як джиу-джитсу впливає на якості людини? 

– Даний різновид спорту позитивно впливає на людину. За допомогою джиу-джитсу у дітей розвивається сила, гнучкість, витривалість, навички самозахисту. Тобто він дозволяє всебічно розвиватися і тримати себе у гарній фізичній формі.  

– Спорт – не лише перемоги, а й поразки. Яким чином заспокоюєте підопічних?

– Я завжди пояснюю, що у першу чергу змагання – досвід. Вони не є тою вершиною в житті, на якій потрібно зупинятися. Спорт – допоміжний інструмент. Кожен навчається у школі, гарні результати можна демонструвати і там. Якщо не вийде у спорті, ти можеш стати гарним фізиком, інженером або лікарем. Майбутня професія – не менш важлива для нас. Але наостанок завжди кажу, що без програшу не буває перемог. 

Володар фіолетового поясу з джиу-джитсу розповів про відкриття клубу у Херсоні

– Якщо не секрет, в яку суму обходиться батькам таке хобі дитини?

– Розумієте, крім щомісячної сплати за тренування та спеціальний одяг, батьки ще й фінансують змагання. В середньому одна поїздка по Україні обходиться в 100-150$. Якщо мова йде про Міжнародні змагання, то суми доходять до 600$. В цю суму входить квиток на проїзд, проживання, харчування, внесок для змагань. На жаль, держава не активно підтримує нас, а щоб вибивати гроші, потрібно багато часу. 

– Бій спустошує чи заряджає? Можна на рингу позбутися агресії?

– Так, кожен учасник змагання отримує те, що він хоче. Знаю, що є багато дорослих людей, які приходять до нас саме для того, аби позбутися агресії, негативних емоцій. Потім вони з легкістю, гарним настроєм йдуть на роботу і не зриваються на людях.

Володар фіолетового поясу з джиу-джитсу розповів про відкриття клубу у Херсоні

– Що порадите тим, хто ще досі мріє зайнятися спортом?

– Я раджу відкинути всі сумніви та просто прийти до зали. Відчуйте атмосферу спорту, спробуйте на собі. Можливо, це те, що вам не вистачало стільки років і справді станете краще. Не виключення, що може не сподобатися, але краще спробувати, ніж потім просто жалкувати.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close