Новини

Абсурдний розгляд: херсонські депутати проголосовали за бюджет на 2020 рік

29 депутатів міськради проголосували за бюджет Херсона на 2020 рік. Хоча сам розгляд питання більше нагадував цирк. Обранці переходили від бюджету на спилені дерева, автівку для інспекції, на особистості. А про чисельні конфлікти інтересів, годі й казати. Варто зазначити, що вже на початку сесії депутат Олег Романюк заявив про те, що проект рішення виноситься без погодження із виконкомом та депутатськими комісіями, що є порушенням регламенту.

Голова бюджетної комісії Руслан Рубан заявив, що члени профільної комісії не визначилися. На останньому засіданні хоча й кворуму не було, але новий проект рішення все ж таки обговорювався. Депутати зазначили, що Департамент фінансів не надав жодного бюджетного запиту, згідно з якими й були внесені правки. Питання були, як до дохідної частини, та і до витрат бюджету.

«Коли зачитувався перерозподіл видатків до Департаменту ЖКГ, Войтенко заявив, що не подавав запити», – заявив Богданов.

Цікава позиція керівника Департаменту Романа Підперигори. Він заявив, що всі бюджетні запити є.

«Сьогодні бюджетні запити від управлінь та департаментів є. То було вчора», – відповів Підперигора.

Руслан Рубан заявив, що члени бюджетної комісії не мають право голосувати за цей бюджет. Але, тим не менш, депутати вносили правки. Підтримали вони лише одну — направити 1 мільйон гривень з знесення аварійних дерев на інвентаризацію зелених насаджень у місті. Така пропозиція пролунала після заяв про повальне спилювання здорових дерев на проспекті 200 років Херсону та вулиці І.Кулика.

Питання комунальних підприємств та їх фінансування майже не підіймалося. Оксана Дʼякова заявила, що в бюджеті на КП “Херсонський міський центр земельно-майнових відносин” закладено 745 тисяч, хоча, за її словами, воно знаходиться в стані ліквідації. Директор Департаменту фінансів спростував заяву про закриття підприємства та заявив, що це видатки на заробітні плати працівникам.

Щодо зарплат комунальникам виступив Ігор Токарев. Він зазначив, що на 2020 рік в бюджеті немає видатків на оплату праці КП “Херсонтеплоенерго”. Хоча міським бюджетом покривається виплата зарплат для, наприклад, “Херсонелектротрансу”. Володимир Миколаєнко в данному випадку показав так звані подвійні стандарти, даючи зрозуміти, що КП має само себе запезпечувати та мати прибуток.

Але як назвати ситуації навколо того ж “Херсонелектротрансу”, яке має мільйонні борги перед енергетиками та податковою, отримуючи постійно фінансування з міського бюджету на їхнє погашення. Сьогодні виявилося, що працівники комунального підприємства досі не отримали зарплати. Директор КП та депутат Єгор Устинов навіть привів людей до сесійної зали.

“Ми даємо зарплати з коштів, які виручили з продажу квитків. Тут сидять люди, які не бачили живої копійки. Міський бюджет заборгував 7,5 мільйонів гривень за пільгові перевезення”, – заявив Устинов.

Щодо “Херсонелектротрансу, то тепер міський бюджет буде, окрім зарплат, покривати видатки на електроенергію. Радує, що депутати виключили з бюджету пункт, яким Департамент фінансів міг самостійно, без рішення міськради, перерозподіляти видатки як то кажучи “на власний розгляд”. Варто зазначити, що 27 січня буде чергове засідання сесії міської ради. Чи будуть внесені правки в щойно прийнятий бюджет, невідомо.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close