Новини

Антимонопольний комітет України дав “добро” на концесію Херсонського морпорту

Антимонопольний комітет України дозволив передачу Херсонського морського торговельного порту у концесію компанії ТОВ “Рисоіл-Херсон”. Компанія планує інвестувати в розвиток морпорту 215 млн 735 тис. грн.

“З метою участі у концесійному конкурсі ТОВ «Петро Ойл Енд Кемікалс» (м. Київ, Україна) та компанія «Risoil SA» (м. Женева, Швейцарія) створили ТОВ «Рисоіл-Херсон» та уклали договір Об’єднання, за умови якого вони зобов’язуються співпрацювати та здійснювати реалізацію проекту щодо передачі в концесію порту Херсон. Враховуючи, що концесія не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України, АМКУ надав дозвіл на заявлену концентрацію”, – йдеться у повідомленні антимонопольного комітету. 

Також у АМКУ додали, що сукупна частка учасників концентрації на ринку послуг з транспортного оброблення вантажів у морських портах у сегменті виконання стивідорних робіт становить близько 2 %.

Нагадаємо, що нещодавно Шостий адміністративний суд Києва своїми діями ледь не “заморозив” концесію Херсонського морпорту. Тоді виникли незрозумілості між Міністерством інфраструктури та ще одним учасником конкурсу на концесію. Врешті-решт столичний суд вирішив задовольнити позов Міністерства інфраструктури України. Цим самим відновити процес концесії Херсонського морпорту.

Зазначимо, що наприкінці січня 2020 року обрано переможця на концесію Херсонського морпорту. Ним стала компанія ТОВ “Рисоіл-Херсон”, якою володіє громадянин Грузії Шота Хаджишвілі. Компанія взяла на себе зобов’язання щороку сплачувати 7% від доходів морпорту до бюджетів усіх рівнів. Крім цього “Рисоіл-Херсон” має інвестувати близько 300 млн грн в розвиток порту та 18 млн грн в розвиток інфраструктури Херсона.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close