Новини

Для кого бюджет Херсона-2020: платників податків чи комунальних підприємств

Чиї потреби було враховано при формуванні бюджету Херсона-2020: комунальних підприємств чи містян? Вчора у прес-клубі «Новий день» відповісти на це питання намагалися депутати Херсонської міської ради, що виступили проти прийняття бюджету, який виносився до сесійної зали 26-го грудня 2019 року.

Читайте також: «Херсонська міськрада провалила бюджет 2020: чого чекати?»

Нагадаємо, що того дня більшість депутатів Херсонської міської ради «провалила» голосування за бюджет-2020. Своє рішення обранці аргументували тим, що цей проект не пройшов всі депутатські комісії, зокрема профільну – бюджетну. Також питання у депутатів викликало й те, що у такому варіанті бюджету занадто багато коштів було передбачено на фінансування міських комунальних підприємств.

Власне прес-конференція розпочалася з гучної заяви депутата Херсонської міськради й голови бюджетної комісії Руслана Рубана. Він розповів про намір звернутися до правоохоронних органів, аби ті зайнялися перевіркою можливих махінацій при формуванні бюджету на 2020 рік.

«У мене на руках є заява про вчинення кримінального правопорушення. Я її сьогодні підпишу й направлю до правоохоронних органів. Бюджет, який нам дали на розгляд раніше й проект бюджету, що потрапив до сесійної зали – два різні документи. Хто їх замінив – невідомо. Нехай тепер це виясняє поліція», – говорить Рубан.

Також він додав, що питання у депутатів викликав й той факт, що в новому проекті бюджету Херсона фінансування міських комунальних підприємств зросло на 70 млн грн.

Стосовно того, що цей бюджет не розрахований на виконання потреб містян, за словами депутатів, засвідчує те, що в проекті не було передбачено коштів на будівництво нової школи у Таврійському мікрорайоні, на переселення людей з будинків гнучкої схеми, було виділено недостатньо коштів на медицину, освіту та спорт. Окрім цього, в бюджеті з’явилися доволі дивні пункти. Наприклад, «Інші заходи у сфері соціального захисту та соціального забезпечення». Згідно з цим пунктом, 23,2 млн грн мало отримати управління соціального захисту. Проте, як й на що вони планують витрачати ці кошти – загадка навіть для депутатів.

«Ми запитували на що підуть ці кошти, але відповіді так і не почули. Можливо, вони були передбачені на щось потрібне. Проте, ми всі маємо знати куди будуть йти кошти платників податків», – зазначив депутат Херсонської міськради Сергій Волошинов.

Міська влада вирішила, що у проекті бюджету Херсона-2020 не обов’язково враховувати  думки херсонців, з чиїх податків власне й поповнюється міський бюджет.

«На громадських стосовно прийняття бюджету Херсона-2020 була резолюція. Найперше, що має бути в бюджеті – те, що пропонували херсонці. З цієї резолюції до проекту бюджету потрапило лише декілька пунктів. Більше нічого враховано не було. Люди прийшли, поговорили, а міська вада просто поставила «галочку», що громадські слухання були проведені», – говорить депутатка міськради Оксана Дякова.

На думку міського голови Володимира Миколаєнко, цей бюджет краще, ніж бюджет на 2019 рік. У депутатів, як ми бачимо, думка ж зовсім інша. Чи зможуть вони знайти порозуміння й прийняти головний фінансовий документ міста – можна буде дізнатися 17-го січня. Саме цього дня має пройти позачергова сесія Херсонської міської ради, де депутати вже знову спробують прийняти бюджет Хесрона-2020.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close