Новини

Дистанційне навчання: учні Херсонщини поділилися власними враженнями

COVID-19 розділив життя майже всіх людей на до та після. Адже саме через нього дорослі вимушено на певний час залишилися без роботи, а діти – без навчання. Щоб даремно час не гаяти, Міністерство освіти та науки України вирішило надати перевагу дистанційному навчанню.

Створено безліч шкільних сайтів, груп у сучасних месенжерах, онлайн-курсів та електронних класів. До речі, це перша масова практика онлайн-навчання в Україні.

Ось, що ми маємо сьогодні: власна кімната – клас, зошит – дошка, а улюблений гаджет – вчитель, де заздалегідь надіслані онлайн-роз`яснення від викладача. Саме про таке навчання неодноразово мріяли діти, а ось воно вже реальність.

Та чи справляються діти із виконанням завдань самостійно, чи розуміють наданий матеріал та чи отримують бажані знання? Журналісти інтернет-видання «Мій Херсон» вирішили не гадати і запитати у них.

Своїми враженнями з нами поділилися третьокласник з Херсона і семикласниця з Нової Каховки. Що з цього вийшло, читайте далі.

Стас Мельохін навчається у третьому класі Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу №11. Хлопцю подобається така форма навчання, адже завдань доводиться виконувати менше, ніж в школі.

Дистанційне навчання: учні Херсонщини поділилися власними враженнями

«Я впевнений, отримую ті ж знання, що міг би отримати і в школі. В мене є розпорядок дня, тож вже знаю, коли потрібно ознайомлюватися з матеріалами або виконувати домашнє завдання. Розпорядок – добре, адже крім уроків є ще хобі»,- розповідає Стас.

Завдання викладачі надсилають щодня згідно з програмою. Коли є нова тема, декілька разів на тиждень, то вчителька надсилає онлайн-пояснення голосовим повідомленням.

З англійської надсилають відеоуроки Ютуб, які відповідають підручникам. Що ж до оцінювання, то проводять онлайн-тестування. Це дуже зручно і для батьків і для учнів, так як відразу можна побачити результат і дізнатися оцінку дитини. Для викладача це теж спрощує оцінювання. Так як не потрібно перевіряти завдання.

Дистанційне навчання: учні Херсонщини поділилися власними враженнями

Проте основну роль в успішному виконанні завдань грають батьки. Мама Ольга запевняє, доводиться пояснювати матеріал до дрібниць, аби дитина все зрозуміла. Тож навички викладання зовсім не зайві.

«Дитина звичайно нудьгує за шкільними друзями, і часом проведеним в школі. Але радий тому, що може сам організувати своє дозвілля. Каже, що і в тому і в іншому варіанті навчання є свій позитив»,- додала мама Ольга.

Семикласниця Новокаховської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Вікторія Чорна не у захваті від дистанційного навчання.

Дистанційне навчання: учні Херсонщини поділилися власними враженнями

Дівчина розповідає, щодня отримує матеріал для вивчення та вправи для виконання. Переважну більшість завдань вчителі надсилають у Viber. Так зручно, адже кожен другий учень має крутий гаджет.

Та нещодавно до месенджерів додався безкоштовний веб-сервіс Google Classroom. Деякі завдання надходять і туди.

Дистанційне навчання: учні Херсонщини поділилися власними враженнями

«Цей сервіс мені дуже подобається. Виконавши домашнє завдання, одразу відправляю. Як тільки вчитель перевірив та оцінив, на телефон приходить сповіщення. Всі інші контрольні, домашні, самостійні роботи надсилаємо на електронну адресу кожному вчителю індивідуально. За такою схемою отримуємо оцінки, навіть, з трудового навчання. Готуємо страви і ділимося світлинами»,- каже Вікторія.

Онлайн-уроки не проводять, лише деякі вчителі надсилають письмове роз`яснення тем. Це негативно впливає на отримані знання. Тож, якщо дівчина щось не розуміє, то звертається до батьків або вивчає додаткову інформацію в інтернеті.

«Я сумую за уроками, шкільними буднями. Сподіваюся, що зовсім скоро карантин завершиться і ми навчатимемося як і раніше. А просто виконувати завдання вдома – нецікаво»,- додала семикласниця.

Як бачимо, враження дітей щодо дистанційного навчання розділилися, проте виконувати домашнє завдання онлайн та переглядати уроки, все ж краще, ніж потім все літо навчатися.

 

 

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close