НовиниПублікації

Голопристанський суддя відпускає на волю людей, які продають убивчі наркотики

В Україні, за даними останнього дослідження, кількість людей, які вживають наркотики ін’єкційно становила 317 000 осіб (на підконтрольній території України), з них споживачів лише опіоїдів – 200 661 особа, 38 674 особи – споживачі стимуляторів, 77 665 осіб практикували змішане вживання наркотичних речовин.

Вражає статистика? Звісно! І це тільки офіційна. А є ще неофіційна, яка певно подвоює ці дані. А також вражає вік наркоманів – колоти наркотики в середньому починають з 15 (!) років. Це жах! Жах, від якого не застрахована й ваша дитина. Тим паче є судді, які сприяють тому, щоб на волі було більше наркоторговців та виробників смертельної дози.

Зокрема суддя Голопристанського районного суду Херсонської області Віктор Сіянко своїм вирок від 26.02.2019 року виправдав особу, яка була затримана за виготовлення та збут наркотиків, і визнав її невинуватою.

А що ж передувало цьому рішенню? Як насправді працівники поліції документували цього «баригу»? За матеріалами слідства цей громадянин, раніше судимий за крадіжку, в травні 2017 року в себе вдома незаконно, з метою збуту, виготовив особливо небезпечний наркотичний засіб – концентрат з макової соломи. Після чого, знаходячись вдома, за 200 гривень продав вказаний наркотичний засіб покупцю, який після придбання наркотиків одразу видав їх працівникам поліції.

Тобто, як зрозуміло, працівники поліції здійснювали необхідні оперативно-розшукові заходи з метою документування дій наркоторговця, в рамках яких проводили звичайну контрольовану (оперативну) закупівлю наркотиків із використанням негласного агента.

До того ж, цей нарковиробник ще не раз виготовляв наркотики, та нарешті був затриманий працівниками поліції в себе вдома, де в нього провели обшук та вилучили опій ацетильований.

І нарешті зловмиснику висунуто поліцією звинувачування за незаконне виготовлення та зберігання з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, що вчинено повторно. Але кримінальна справа потрапляє до Голопристанського райсуду, а саме до судді Сіянко, який не знайшов підтвердження висунутим обвинуваченням. Суддя дослухався до слів нарковиробника й торговця, який, до речі, офіційно є наркозалежним, бо той завірив шановний суд у тому, що виготовляв наркотики, але ніколи їх не продавав – от такий собі «хімік-дослідник». І «найгуманніший у світі суд» повірив наркоторговцю та став на його бік.

Крім того, Віктор Сіянко взагалі не прийняв до уваги покази особи, яка була залучена поліцією для співробітництва з метою викриття злочину. Суддя, а може насправді «адвокат торгівців смертю», повністю підтримав позицію зловмисника, що його спровокували на виготовлення та продаж наркотиків, тому це є підставою для виправдання в скоєнні злочину.

Дуже вигідна відговорка – «мене спровокували». А нам, звичайним громадянам, чомусь хоч трісни, не зрозуміло, як можна спровокувати на скоєння злочину. Але Сіянко вчепився в це, йому здалося замало задокументованих поліцією фактів, а все що є в справі – це не докази.

На цьому нібито повинно бути – все! Наркомани на городі продовжують різати маковиння, поліція намагатися їх ловити, а «гуманний суд» виправдовувати «торгівців смертю», повчаючи поліцію, як їй робити. Але є ще люди, які добросовісно виконують свої посадові обов’язки та не залишили цей ганебний вирок без уваги.

Новокаховська місцева прокуратура Херсонської області підготувала скаргу до Херсонського апеляційного суду на рішення судді В.М. Сіянко, де виклала всі порушення, які допустив суддя першої інстанції під час розгляду вказаної кримінальної справи. Апеляційний суд своєю ухвалою від 04.07.2019 р. прокурорську скаргу задовольнив. Вирок Голопристанського районного суду від 26.02.2019 року скасував та призначив новий розгляд кримінального провадження  відносно обвинуваченого.

На жаль, цей випадок є непоодиноким. Суддя Сіянко відпускає на волю людей, які продають наркотики. Вважаємо, що розпочата реформа судів дасть належну оцінку цьому діячу.

 

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close