Новини

Херсонці вважають, що оновлене “Лебедине озеро” має бути без води, а варіант мера – марнотратний і неефективний

Днями міський голова Херсона Ігор Коихаєв продемонстрував, як планується реконструювати “Лебедине озеро”. На графіці гарно – озеро наповнене водою, діє фонтан, який світиться тощо.

Але херсонці, по-перше, не вірять, що проект реалізують, бо вже були різні спроби і нічого, тільки витрачання бюдетних грошей на проекти. А по-друге, херсонці вважають таке оновлення неефективним і марнотратним.

Зокрема херсонець під ім’ям Олександр Голобородько в соцмережі висловлив таку думку: “Запропонований варіант реконструкції витратний, нефункціональний, неекологічний. Слід забути про ВОДНИЙ режим колишнього «Лебединого озера», як би це не зачіпало ностальгічних почуттів городян. Його чаша, оптимально, має бути сухою. Для підтримання рівня води в такій водоймі вимагатиметься значний водний ресурс, а воду, з часом, як відомо, доведеться серйозно економити. Новоутворене “озеро” вимагатиме постійних очисних заходів (в ньому не забаряться застійні процеси, міління, заростання водною рослинністю). Інші потенційні проблеми – інфільтрація, підтоплення прилеглих споруд тощо. У світлі названих проблем, ефекту від «водної інтерактивності» не буде. Чашу колишнього озера слід перетворити в ландшафтний простір (пожвавить площинну одноманітність парку) з оригінальним рослинним набором, доповнити його об’єктами фізкультурно-спортивного спрямування для дітей (міні скейт-парк тощо)”.

Погодьтеся, така думка цікава, а доводи – актуальні.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close