Новини

Херсонців запрошують долучитися до святкування Міжнародного Дня рідної мови

“21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають міжнародний День рідної мови. Херсон не стоїть осторонь цієї події”.

Трішки історії. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) відбувалися повстання проти дій влади із заборони на використання в країні рідної – бенгальської – мови, які пакистанська влада жорстоко придушила, вбивши кількох студентів-демонстрантів. Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. 

У листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було проголошено документ від назвою “Про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності”, який закріплював 21 лютого Днем рідної мови. 

ЮНЕСКО констатує, що загалом у світі існує близько 6 000 розмовних мов світу, але близько половині загрожує зникнення. На думку фахівців, це трапляється тоді, коли мову перестають, з тієї чи іншої причини, вживати та вивчати понад 30% її носіїв. Лише у Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення. Саме тому вивчення іноземних мов є необхідним для взаєморозуміння між народами. 

Україна як учасниця ЮНЕСКО гарантує громадянам, які належать до національних меншин, право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах або через національні культурні товариства.

В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”. На честь свята багато навчальних закладів проводять проводять концерти, цікаві ігри, пишуть диктанти. Також проводяться літературні вечори, творчі фестивалі.

Цього року у Херсоні, 21 лютого о 15:00, на території торгово-розважального центру “Fabrika” проведуть перший мовний квест «Модно-народно»

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close