Новини

Херсонцям на замітку: які купюри найчастіше підробляють

Сьогодні фальшиві гроші – річ не нова. Якщо ви досі вважаєте, що несправжні банкноти можливо лише отримати у магазинах або кафе, то помиляєтеся. Неодноразово мешканці Херсонщини отримували їх у банківських відділеннях. 

Які купюри найчастіше потрапляють у поле зору шахраїв та як вони розповсюджуються, розповіли представники Національного банку України. 

Найчастіше у 2019 році підробляли банкноти саме старого зразка – номіналом 500 гривень (2006 р) та 100 гривень (2005 р). Їх кількість становила близько 65% та 15% від загальної кількості вилучених з обігу підробок відповідно. 

Крім цього, спостерігається значне зменшення підроблених банкнотів номіналами 20, 50, 100 та 200 гривень. 

За словами представників НБУ, здебільшого вилучені кошти друкувалися на принтері і були розраховані на неуважність громадян та касових працівників закладів торгівлі. Виявлені підроблені банкноти найчастіше збувалися через каси закладів торгівлі, швидкого харчування, автозаправних станцій, але й про банківські термінали ніхто не забув. 

На гривнах шахраї не зупиняються. Досить-таки часто зустрічаються фальшиві долари, євро та рублі.

Зазначимо, що купюри, які були введені в обіг з 2015 по 2019 роки мають посилену систему захисту, що включає як елементи захисту паперу, так й інноваційні поліграфічні елементи захисту.

Але все ж таки експертинаголошують бути більш обачними і роздивлятися купюри, якими отримуємо решту чи видаються в банках.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close