НовиниПублікації

Оператор херсонського звалища знову опинився в епіцентрі скандалу

Оператор звалища ТОВ «ТД Ітака» знову опинилася в епіцентрі скандалу. Вдруге компанія, яка належить екс-регіоналці Альоні Ротовій, потрапила у прес-реліз поліції. Правоохоронці знову виявили на території звалища нелегальну робочу силу — кілька родин, які приїхали з міста Мукачево Закарпатської області. Це 18 дорослих та 7 дітей віком від 2 до 12-ти років.

«Дорослі пояснили, що прибули в Херсон на заробітки: вони збирали та сортували сміття. Жили поруч зі сміттєзвалищем у халабудах, де немає ні світла, ні води, ні будь-яких елементарних умов для проживання малюків. Поруч зі своїм місцем проживання заробітчани утворили ще один смітник з того, що вони сортували. Дорослі та діти мали вкрай занедбаний вигляд», – повідомили у поліції.

Правоохоронці заявив, що перевіряють законність перебування людей на території звалища. Перевірять й «Ітаку» на можливе порушення трудового законодавства та експлуатації дитячої праці. Чи відкрито кримінальне провадження, наразі невідомо.

Сама ж «Ітака» вже встигла заявити про те, що виявлені поліцією особи не мають жодного відношення до звалища та підприємства. Однак, чи варто вірити таким заявам?

Оператор херсонського звалища знову опинився в епіцентрі скандалу

Ще у 2017 році чиновники, депутати та журналісти провели рейд звалищем, де виявили такий собі сортирувальний пункт, де працювали близько 200 людей, які проживали прямо в бараках на території. «Працівники» сортували сміття та здавали метал, скло та пластик напряму компанії «Ітака». Тоді заробіток сортувальників складав від 50 до 400 гривень на день.

Оператор херсонського звалища знову опинився в епіцентрі скандалу

Тоді поліція та депутати знайшли ангар, де знаходилися тони вторинної сировини, яку підготовили до вивозу. Поліція задокументувала всі факти, але далі справа не пішла. «Ітака» залишилися на звалищі працювати надалі. Нелегали продовжуює сортувати сміття, а дохід від вторинної сировини лишається у кишенях «своїх» людей.

Зараз міськрада створила комунальне підприємство «Екополіс», яка має замінити «Ітаку» на звалищі. Але й тут є запитання. Директором нового КП є Сергій Собчук — людина з орбіти все тієї ж Ротової. Наразі в Департаменті ЖКГ тривають суперечки щодо роботи «Екополісу» та боротьба за вплив на нового оператора звалища. Журналісти видання «Мій Херсон» продовжують слідкувати за ситуацією.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close