Новини

Херсонська міськрада накладе мораторій на закриття бібліотек?

На розгляд чергового засідання сесії Херсонської міської ради виноситься проєкт рішення про накладення мораторію на закриття бібліотек та звільнення бібліотекарів. Про це у соціальній мережі повідомив голова антикорупційної комісії Херсонської міської ради Дмитро Ільченко.

Читайте також: “Приміщення — на аукціон, бібліотекарів — на вулицю: як у Херсоні “оптимізують” бібліотеки”

“Оскільки управління культури вирішило спробувати обійти депутатський корпус і скоротити кількість бібліотек без рішення сесії — через звільнення працівників. Тільки депутати мають право приймати рішення про закриття будь-яких комунальних установ. Через це я виніс проєкт рішення про накладення мораторію на скорочення бібліотек, філій та працівників у 2020 році”, – написав Ільченко.

Також у підтвердження своїх слів Ільченко опублікував й відповідний проєкт рішення, що буде виноситися на чергове засідання сесії Херсонської міської ради:

Херсонська міськрада накладе мораторій на закриття бібліотек?

Згідно з документом, у випадку, якщо депутати підтримають цей проєкт рішення, то департамент бюджету і фінансів має передбачити кошті в бюджеті, аби бібліотекарі отримали свої заробітну плату. Також виконавчим органам Херсонської міськради буде заборонено вчиняти будь-які дії, що направлені на закриття херсонських бібліотек.

Чи підтримають народні обранці цей проєкт рішення — невідомо. Для того, аби він вступив в законну силу його має підтримати більшість депутатів Херсонської міської ради — мінімум 28.

Нагадаємо, раніше сайт “Мій Херсон” повідомляв, що Херсонська міська рада хоче “оптимізувати” роботу 10 міських бібліотек: №5, 6, 8, 22, 7, 24, 9, 23, 11 та 12. Проте, такі дії міської влади зовсім не схожі на “оптимізацію”, а скоріше нагадують процес закриття. Наприклад, коли народні обранці ухвалили бюджет Херсона-2020 вони залишили близько 60 бібліотекарів без роботи. 23-го січня на сесії до проєкту головного фінансового документа міста було внесено зміни, які регламентують, що з управління культури знімають 4 млн грн. Саме ці кошти мали б піти на оплату праці бібліотекарям.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close