Новини

Херсонського політв`язня продовжують принижувати працівники російської колонії

Херсонського політичного в`язня Олександра Шумкова, який перебуває у виправній колонії міста Торжок Тверської області (РФ), продовжують принижувати та ображати працівники закладу. Причина — національна приналежність. Про це повідомила українська омбудсвумен Людмила Денісова у соцмережах після спілкування із херсонцем.

«Продовжую тримати на особистому контролі справу та стан здоров’я незаконно засудженого в РФ Олександра Шумкова. Задля подальшого захисту прав громадянина України буду робити відповідні звернення до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової. Закликаю Комісара Ради Європи Дуню Міятович, а також Посольство України в РФ діяти скоординовано, аби вчасно здійснювати необхідне реагування на порушення прав і свобод Олександра Шумкова», – пише Денісова.

Водночас, у листі від тверського управління федеральної служби виконання покарання було вказано, що Олександр нібито не піддавався жорстокому поводженню, а фізичний та морально-психологічний тиск з боку співробітників пенітенціарної установи не здійснювався. У тому ж документі росіяни пишуть, що Шумков «отримав лікування у повному обсязі».

«Водночас, попри «отриману медичну допомогу», Олександр Шумков продовжує скаржитись на періодичні головні болі та м’язові судоми. Разом з тим, днями відбулась зустріч Олександра Шумкова та консула Посольства України в РФ, де був присутній керівник медичної служби «УФСИН России по Тверской области». Він пояснив, що ці болі виникають у результаті вегето-судинної дистонії, що є наслідком емоційного та нервового перенапруження і довготривалого перебування у стресовій ситуації. При цьому, показань щодо проведення спеціалізованих обстежень судин головного мозку наразі немає», – пише Денисова.

Нагадаємо, що Олександр Шумков перебував під вартою в Брянському СІЗО з серпня 2017 року. Він служив у військовій частині, що в селищі Чорнобаївка. В один день військовий просто не повернувся додому в Херсон. Перша звістка про херсонського військового надійшла до матері лише за місяць з Російської федерації. У листі повідомлялося, що її син знаходиться в Брянському СІЗО.

Йому інкримінували участь в діяльності екстремістської організації. Мова йде про участь в «Правом секторі» і блокаді Криму. Зараз Шумков знаходиться в колонії міста Торжок Тверської області. Суд країни-агресора закрив його за ґрати на 4 роки.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close