Новини

Херсонського політв`язня шантажують російські ФСБшники

Херсонського політв`язня Олександра Шумкова, якого в Росії засудили за “участь у екстремістській діяльності”, шантажують ФСБшники. Про це він написав у листі керівниці Українського центру у Латвії Тетяні Лазді. Він написав, що співробітники російської спецслужби запропонували йому стати засекреченим свідком по справі українського активіст Романа Чирки — члена “Правого сектора” та “УНСО”, якого затримало ФСБ у квітні цього року на території Московської області. Слідство країни-агресора підозрює його в створенні “українського диверсійного загону “Хорти” з метою терористичної діяльності в РФ.

Херсонського політв`язня шантажують російські ФСБшники
Роман Чирка

ФСБшники дали зрозуміти, якщо я не погоджуся на їхню пропозицію, то до списків на ймовірний обмін не потраплю, і в подальшому взагалі живим з Росії не повернуся”, – пише Шумков.

Він додав, що цю інформацію передав через свого адвоката до Консульського відділу Посольства України в РФ.

“Подивимось, що і як буде. Можливо, мій життєвий шлях вже тепер закінчений. Так як розумію, що, на жаль, Україна не здатна захистити своїх громадян і йде на поступки перед терористом №1 у світі. І європейські країни займаються політикою умиротворення подібно до того, як весь час з Гітлером йшли на поступки. Але надіюсь, що Господь нас не залишить”, – йдеться у листі бранця.

Херсонського політв`язня шантажують російські ФСБшники
Лист Олександра Шумкова до Тетяни Лазди

Нагадаємо, що Олександр Шумков перебував під вартою в Брянському СІЗО з серпня 2017 року. Він служив у військовій частині, що в селищі Чорнобаївка. В один день військовий просто не повернувся додому в Херсон. Перша звістка про херсонського військового надійшла до матері лише за місяць з Російської федерації. У листі повідомлялося, що її син знаходиться в Брянському СІЗО.

Йому інкримінували участь в діяльності екстремістської організації. Мова йде про участь в «Правом секторі» і блокаді Криму. Зараз Шумков знаходиться в колонії міста Торжок Тверської області. Суд країни-агресора закрив його за ґрати на 4 роки.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close