Новини

Херсонським аеропортом зацікавився турецький інвестор

29 листопада Міністр інфраструктури Владислав Криклій перебуває у складі делегації Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із дводенним робочим візитом у Туреччині. У рамках цієї поїздки під головуванням Прем’єра відбувся круглий стіл з турецькими ТОП-компаніями із загальним портфелем інвестицій 5 млрд доларів.

Сторони обговорили можливу подальшу співпрацю у впровадженні перспективних інвестиційних проєктів в Україні із залученням механізмів державно-приватного партнерства.

Владислав Криклій відзначив, що Україна зацікавлена в розвитку взаємовигідного інвестиційного співробітництва з Туреччиною і вже має позитивний досвід співпраці з турецькими компаніями.

Очільник Міністерства повідомив, що нещодавно Уряд України затвердив перелік пріоритетних для держави інвестпроєктів на найближчі 3 роки, і 40% цього списку складають саме проєкти у галузі інфраструктури та транспорту. Тому українська сторона буде рада бачити більше турецьких компаній в Україні, які готові відповідально і за конкурентною вартістю брати участь в реалізації масштабних інвестиційних проєктів.

Владислав Криклій розповів про перші успішні приклади такого партнерства – підписання концесійних договорів у морських портах «Ольвія» та Херсон із загальним обсягом інвестицій близько 134 млн доларів. На черзі – концесії залізнично-поромного комплексу та першого і контейнерного терміналів порту «Чорноморськ», пасажирського комплексу в порту Одеси, а також морських торговельних портів у Бердянську та Ізмаїлі.

До списку перспективних проєктів України також увійшло будівництво нового летовища на Закарпатті та реконструкція ще 13 регіональних аеропортів у Черкасах, Івано-Франківську, Чернівцях, Херсоні, Вінниці, Одесі, Дніпрі, Полтаві, Рівному, Сумах, Кривому Розі, Миколаєві та Житомирі. Одна із турецьких компаній виявила зацікавленість до модернізації аеропорту в Херсоні.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close