НовиниПублікації

Керівництво Голої Пристані причетно до незаконного видобутку піску

На початку березня цього року Новокаховська місцева прокуратура подала до Господарського суду області позов про стягнення більше півмільйона гривень з компанії ТОВ «Строй-Сити». Причиною тому стало користування земельної ділянки на території Голопристанської міськради без відповідних документів. Як стало відомо з власних джерел у правоохоронних органах, компанія «Строй-Сити» захопило ділянку (на фото) для незаконного видобутку піску.

У відповідній судовій ухвалі вказано, що прокуратура подала позов в інтересах Голопристанської міськради, але сама влада міста нічого не зробила для руйнування чергової корупційної схеми. Як наслідок, місто не отримало кошти за оренду ділянки. І це в той час, коли очільник Голої Пристані робить заяви про дефіцит бюджету.

«Як вбачається з позовної заяви Прокурора-заступника керівника Новокаховської місцевої прокуратури Херсонської області в інтересах позивача – Голопристанської міської ради Херсонської області, не належним виконанням останнім наданих законом повноважень до захисту порушених інтересів держави, за твердженням прокурора останнім не вживались заходи з усунення виявленого порушення, як наслідок факт безпідставного збереження коштів ТОВ “Строй-Сити” у вигляді орендної плати за використання зазначеної земельної ділянки призвело до ненадходження коштів до місцевого бюджету, що створює загрозу економічним інтересам Голопристанської міської ради, територіальній громаді та державі в цілому», – вказано в документі.

Керівництво Голої Пристані причетно до незаконного видобутку піскуВласником ТОВ «Строй-Сити» є відомі у Херсоні бізнесмени, власники мережі будівельних супермаркетів «33 квадратних метра» та ряду будівельних компаній у Херсонській області — брати Геннадій та Владлен Гіріни. Хоча до 2014 року «Строй-Сити» входило до «імперії» біглого сепаратиста Олексія Журавко.

За даними джерел у правоохоронних органах, до незаконного видобутку піску на території Голої Пристані причетна й група Павловського-Торбіна. Останні відомі причетністю, за версію слідства, до справи Катерини Гандзюк. Сергій Торбін вже засуджений до 6,5 років позбавлення волі. Також обом було повідомлено про підозру в організації злочинного угрупування на території Херсонської області. Відзначилася група Павловського-Торбіна в незаконих вирубках Олешківського лісу, про що повідомляє раніше екс-генпрокурор України Юрій Луценко. Раніше Ігор Павловський (помічник нардепа Миколи Паламарчука), сам Паламарчук та Сергій Торбін — часті гості на різних заходах в Голій Пристані, які організовувала місцева влада на чолі з очільником міста Олександром Бабичем. Причому прикривав незаконні дії екс-нардеп Микола Паламарчук, користуючись своїми звʼязками у правоохоронних органах.

Керівництво Голої Пристані причетно до незаконного видобутку піску

Текст судової ухвали, яку ми навели раніше, дає зрозуміти, що керівництво Голої Пристані знало про користування ділянкою компанією «Строй-Сити» та видобуток піску, але, простими словами, «закрила очі» на порушення. Керівництво міста навпаки попросила саме прокуратуру звернутися до суду після отримання відповідних листів від правоохоронців. Тобто обрало позицію на кшталт «Вам треба, то й звертайтесь».

Варто зазначити, що незаконний видобуток піску на території Голої Пристані продовжується. 10 березня поліція припинила черговий факт таких дій з боку «підприємців». Про це тоді повідомили у Відділі комунікації поліції області та голова Голопристанської РДА Костянтин Золотаревський.

«Під час патрулювання працівниками водної поліції за старим елеватором Голої Пристані було помічено вантажний автомобіль «Урал» та трактор «ЮМЗ» з ковшем, який завантажував у кузов пісок. На місце події були викликані представники державних контролюючих органів та слідчі нацполіції, а правопорушники і транспортні засоби були доставлені на територію Голопристанського відділення поліції. Наразі, встановлюється сума завданих природньому середовищу збитків. Дії зловмисників кваліфікуються за ч.1 ст.240 Кримінального кодексу України «Порушення правил охорони або використання надр», – заявив Золотаревський.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close