Новини

Місцеві вибори-2020: яку заставу заплатять херсонські політики

На цих місцевих виборах політики мають заплатити чималі суми, аби спробувати потрапити на пост очільника міста або отримати депутатський мандат місцевої/обласної ради. Суми застав зросли в десятки разів. Пов’язано це зі змінами у виборчому кодексі, які у грудні підписав Президент України Володимир Зеленський. 

Згідно з документом, було змінено формулу розрахунку. Це збільшило розмір застави у 10 разів. Тепер за кожні 10 тис. виборців кандидат має заплатити 4 мінімальні заробітні платні ( близько 19 тис. грн). Попередній розрахунок діяв так: 4 “мінімалки” тільки на 100 тис. виборців. При цьому варто зазначити, що з 2015 року в Україні “мінімалка” зросла в 4 рази. Така формула розрахунку діє лише для великих міст з населенням від 90 тис. людей.

У Херсоні кандидат на пост голови міської ради орієнтовно має заплатити заставу в розмірі 472 тис. грн. Таку ж суму доведеться заплатити й партіям, які хочуть, щоб їхні кандидати пройшли за партійними списками до місцевої ради. На минулих виборах розмір застави становив всього 13,1 тис. грн. Тож її розмір зріс в 36 разів.

Що стосується виборів до Херсонської обласної ради, то й тут сума застави зросла в 36 разів. На минулих виборах партії, які хочуть посадити своїх кандидатів в депутатські крісла мали сплатити заставу 41,1 тис. грн. На цих виборах розмір застави – 1,53 млн грн.

Зазначимо, що це лише орієнтовні суми, а точну вартість застави має назвати центральна виборча комісія у період місцевих виборів.

До речі, ці гроші повернуться партії лише за умови, якщо їхній кандидат очільники міст виграють вибори у першому турі, або ж потрапить до другого. В іншому випадку застава перераховується до державного бюджету. Так само відбувається і з партіями: якщо вона виграє вибори і візьме участь у розподілі мандатів у міській раді, то застава їй повернеться. 

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close