Новини

На Херсонщині поліція відкрила 3 кримінальних провадження щодо порушень виборчого процесу

З початку цьогорічної передвиборної кампанії, пов’язаної з місцевими виборами, до підрозділів поліції Херсонської області надійшло 29 повідомлень щодо порушень, пов’язаних з виборчим процесом. Більшість повідомлень стосувалися розміщення незаконної агітації. Наразі ці факти перевіряються.

Також на сьогоднішній день відкриті 3 кримінальні провадження, пов’язані з виборчим процесом: за ст.296 Кримінального кодексу України «Хуліганство», ст.361 «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку» та ст.158 «Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або інше несанкціоноване втручання в роботу Державного реєстру виборців».

Поліція Херсонщини інформує, що за порушення виборчого законодавства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Відповідальність за адміністративні правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення, зазначені з 212-7 до 212-21 статтях КУпАП. У Кримінальному кодексі України відповідальність за злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина зазначена у статтях 157 – 160 ККУ. Нагадаємо, що у минулому році відбулися президентські та позачергові парламентські вибори, в зв’язку з якими поліція Херсонщини тоді відкрила 25 кримінальних проваджень.

 

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close