Новини

На Херсонщині триває боротьба за заповідник

Нещодавно Мій Херсон повідомляв, що прокуратура Херсонщини через суд збирається оскаржувати рішення однієї з сільрад про надання в оренду на 49 років земельної ділянки площею 350 гектарів вартістю понад 6 мільйонів гривень.

Нагадаємо, під час перевірки виявилось, що орендована земельна ділянка частково входить до охоронної зони Чорноморського біосферного заповідника та має суворі обмеження при використанні: забороняється орання угідь, здійснення інших видів суцільного пошкодження ґрунтового покриву, застосування хімічних засобів захисту лісових та сільськогосподарських культур. Однак земельна ділянка розорена, засіяна та обробляється шляхом агротехнічного обробітку.

Днями Українська Природоохоронна Група – UNCG у соцмережі повідомила, що прокуратура вже пред’явила два позови по цій справі – до Чулаківської сільської ради та ТОВ “Аграрна кампанія Наутілус”.

«Весна минулого року почалася з виявлення небаченого варварства: на Херсонщині ТОВ “Аграрна кампанія Наутілус” розпочала оранку унікальної місцевості − Долини Курганів. Частина її території є проектованим національним природним парком, частина − уже входить до охоронної зони Чорноморського біосферного заповідника.

Оранка не оминула ні рідкісні рослини, ні стародавні кургани  Загалом 700 га природних територій Долини Курганів перебуває в товариства в оренді на 49 років. Частина цих територій була переорана минулого року. З того часу триває боротьба за збереження унікальної місцевості.

З надією на перемогу повідомляємо, що, за нашою скаргою, Новокаховською місцевою прокуратурою до господарського суду Херсонської області вже пред’явлено два позови в інтересах держави (до Чулаківської сільської ради та ТОВ “Аграрна кампанія Наутілус”)… Метою позовів є визнання недійсними рішень про надання ділянок в оренду, визнання недійсними договорів оренди», – зазначили на сторінці UNCG у соцмережі.

Фото ілюстративне

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close