Новини

На Херсонщині витратять 4 млн грн на утилізацію небезпечних ядохімікатів 

Пестициди та інші отруйні хімікати, які ще з радянських часів зберігаються на території Херсонської області, загрожують екології нашого регіону та повільно отруюють природу.

Цього року на вивезення небезпечних ядохімікатів з території Херсонської області планують витратити близько 4 млн грн. Відповідне розпорядження підписав голова ОДА Юрій Гусєв.

“Виділити 4019000 грн на збирання, перезатарення, перевезення, зберігання непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин, які зберігаються на території Херсонської області, з їх подальшим транскордонним перевезенням та утилізацією або видаленням”, – йдеться у документі.

Крім цього, на інші природоохоронні заходи планують виділити близько 5,5 млн грн. Зокрема, ці кошти підуть на розробку кадастрової документації, проєктів землеустрою, проведення лабораторних досліджень, реконструкцію очисних споруд в області та утилізацію ртуті.

Зазначимо, що за даними Міністерства екології та природних ресурсів України, на території країни всього зберігається вісім тисяч тонн отрутохімікатів, з них 2 тисячі перебувають саме в Херсонській області. Тобто четверта частина українських запасів саме в нашому рідному краю.

Нагадаємо, що у 2019 році з села Дніпровське Білозерського району вже було вивезено 110 тонн небезпечних пестицидів. Тоді бюджету області це обійшлося у близько 6 млн грн. Вивезенням небезпечних ядохімікатів з Херсонщини займалася французька компанія.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close