Новини

На Херсонщині значно збільшили можливості для проведення ПЛР-досліджень

До трьох тисяч ПЛР-досліджень за добу відтепер зможуть проводити в лабораторії Херсонського обласного лабораторного центру МОЗ України завдяки роботизованій станції нового покоління канадського виробництва. Про це повідомляє Херсонська ОДА. Раніше ж потужності установи дозволяли обробляти лише 1,8 тисяч зразків біоматеріалів. Фахівці установи продемонстрували всі можливості такого необхідного в умовах боротьби з коронавірусною інфекцією обладнання.

«Херсонщина – друга область в Україні, яка отримала роботизовану станцію. Загалом таке устаткування мають лише чотири області. Особливість роботизованої станції полягає в тому, що під час проведення тестувань усі операції виконуються автоматично. Це дозволяє мінімізувати роль людського фактора під час проведення дослідження», – зазначив керівник обласного лабораторного центру Юрій Ромаскевич.

Він також наголосив, що отримати вартісне обладнання вдалося завдяки спільним зусиллям облдержадміністрації, Міністерства охорони здоров’я України та обласного лабораторного центру.

Варто зазначити, що роботизовану станцію вартістю 2,8 мільйони гривень придбали за рахунок коштів державного бюджету. Тепер можливості нового обладнання в лабораторному центрі будуть використовувати не лише для виявлення хворих на COVID-19. За його допомогою біологічні зразки пацієнтів методом ПЛР тестуватимуть й на наявність інших захворювань.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close