Новини

“Нафтогаз України” намагається стягнути з “Херсонтеплоенерго” майже 21 млн гривень

“Нафтогаз України” намагається стягнути з КП “Херсонтеплоенерго” майже 21 мільйон гривень. Відповідний позов національна акціонерна компанія подала до Господарського суду Херсонської області.

Як вказано в судовій ухвалі, 21 мільйон гривень — інфляційні втрати, відсотки та штрафні санкції за неналежне виконання зобов’язань за договором на постачання газу, який було укладено ще в жовтні 2018 року.

В коментарі нашому журналісту директор КП “Херсонтеплоенерго” Сергій Харченко зазначив, що вказані борги перед НАК “Нафтогаз України” пов’язані з несвоєчасною оплатою за природний газ через нестачу коштів на комунальному підприємстві.

“Причин тому декілька. Основні — це економічно необґрунтований тариф на опалення, який на той час прийняв виконком, що не покриває виробничі витрати, та борги населення за надані нами послуги. Лише за опалювальний сезон 2018/2019 абоненти “Херсонтеплоенерго” заборгували близько 25 млн гривень”, – каже Сергій Харченко.

Програш комунального підприємства в Господарському суді може призвести до так званого комунального колапсу — вилучення активів “Херсонтеплоенерго”, їхня реалізація для погашення боргу та арешт рахунків. Останнє буде означати неможливість виплати зарплат працівникам та оплати електроенергії, газу та інших видатків.

Підготовче засідання Господарського суду за позовом НАК “Нафтогаз” до “Херсонтеплоенерго” призначено на 11 лютого. Як заявив Сергій Харченко, наразі комунальне підприємство готує відзив на позовну заяву національної акціонерної компанії для уникнення проблемних та екстрених ситуацій під час опалювального періоду.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close