НовиниПолітика

Сміттєва монополія у Херсоні: власниця “Ітаки” намагається зберегти вплив на міське звалище

Корупційна “сміттєва” історія у Херсоні продовжується. Як ми раніше повідомляли, на чергову сесію міськради виноситься проект рішення про організацію конкурсу з визначення виконавців послуг з вивезення побутових відходів за ініціативою депутатки та радника міського голови з питань ЖКГ Альони Ротовой.

Нагадаємо, що дане питання лише визначає організатора — Департамент житлово-комунального господарства. Але це дає старт його проведення. Сама Альона Ротова називає конкурс однією з головних подій, “котре в значній мірі перетворить ситуацію в сьогоднішній ситуації з ЖКГ”, про що вона написала на своїй сторінці в соцмережах.

І поки рішення міськрада ще прийняла щодо конкурсу, а екс-регіоналка вже планує його “розіграш”, судячи з її слів про розгляд на профільній комісії умов для конкурсантів, “економіку майбутнього бізнесу та обсяг інвестицій, які планують завести в місто” (цитата). Така заява свідчить, щонайменше, про заздалегідь відомий результат на користь фірм з оточення Ротової. Але це не найголовніше в справжній меті проведення конкурсу з вивозу відходів.

Ми вже писали про те, що Альона Ротова формально переписала поки чинного оператора сміттєзвалища “Ітаку” на свого родича — Сергія Берзана, щоб відвести від себе скандальну славу цієї компанії, пов’язану з “чорногорським піском” та іншими корупційними схемами на фоні призначення радником Колихаєва. Сам же конкурс має остаточного “поховати” фірму на користь КП “Екополіс”, яке створили у міськраді минулого року.

Це пояснюється рішенням виконкому минулого скликання про встановлення тарифу на послуги з поводження з побутовими відходами (захоронення). В ньому була встановлена ціна за послуги комунального підприємства “Екополіс” — 124 грн за тонну сміття. Але є умова для введення його в дію — проведення того самого конкурсу, яке лобіює Альона Ротова. Таким чином, після нього “Екополіс” зможе замінити “Ітаку” на сміттєзвалищі, а екс-регіоналка зможе офіційно заявити, що до “сміттєвих схем” більше стосунку вона не має.

Але де-факто Ротова зберігає свою монополію на сміттєзвалищі. Адже КП “Екополіс” — це такий собі клон “Ітаки”, але який створено та утримується за кошти міського бюджету. А працівники комунального підприємства, зокрема заступники та бухгалтер — колишні співробітники тієї ж “Ітаки”. А очолює КП Сергій Собчук — екс-депутат міськради та давній бізнес-партнер Альони Ротової, призначений за її сприяння.

Простими словами, змінюється лише назва оператора, а депутатка від “ОПЗЖ” продовжить тримати під своїм впливом сміттєзвалище та отримувати тіньові надприбутки. А остання сума складає близько 10 мільйонів гривень щороку.

Окремо варто зупинитися на тарифі “Екополісу” — 124 грн за тонну сміття. Ще до його прийняття депутати з профільної комісії заявили про його необґрунтованість. Зокрема, прийнятий тариф суперечить статуту комунального підприємства, де зазначено що воно створено для отримання прибутку. Але у розрахунках його сумма вказано 0 гривень. Більше того, керівництво “Екополісу” не внесло в розрахунки планові доходи та коректні витрати підприємства.

Саме ж проведення конкурсу — продовження захоплення Ротовою сфери ЖКГ міста, яке, судячи з останніх кадрових рішень Ігоря Колихаєва, поки йде успішно. Та чи піде більшість у сесійній залі на “сміттєву” авантюру екс-регіоналки, покажуть результати голосування на засіданні сесії, яке відбудеться вже 26 січня.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close