Новини

Справа Гандзюк: Олексія Левін заявив про тиск з боку заступника генпрокурора

Підозрюваний в організації нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк Олексій Левін (Москаленко) заявив, що заступник генерального прокурора Віктор Трепак змушував його дати покази проти інших фігурантів справи Гандзюк.Про це він заявив під час судового засідання у Печерському суді Києва, передає кореспондентка hromadske. Левін заявив, що коли ще був у болгарській в’язниці та коли провадження щодо нього було призупинене, до нього приходив Віктор Трепак. Під час засідання Левін сказав:
«Він був з телефоном, і ми домовилися писати усе на папірці. Він мені писав, показував, я йому писав та показував. Він виходив і забирав свій папірець, я забирав свій. Тоді у Болгарії він написав, якщо я не дам покази проти Мангера, мою дружину арештують з надуманої причини. Тому вона зараз не в Україні, а виїхала до подруги. Також в мене є близька людина, у якої є маленькі діти. Згадували про те, що це може негативно вплинути на неї. Також мені сказали, що в слідства є компромат на мене нецензурного змісту. Але це не так. Я певен, що проти мене не може бути чогось такого, щоб скомпрометувати мене. Я сказав, що ніщо не змусить мене говорити неправду».

Левін зазначив, що з заступником генпрокурора домовилися про те, що він не затримує процес екстрадиції з Болгарії, а Трепак організовує непорушення його прав в Україні. За словами Левіна, порушення почались відразу після приїзду в Україну. Він сказав, що в аеропорту його зустрів заступник генпрокурора Трепак і конвой СБУ. Крім того, Левін заявив, що його досі не перевірили на коронавірус. Також Левіна не влаштовує те, що його помістили до ізолятора тимчасового тримання СБУ:

«Я звертаюся до прокурорів. Я готовий співпрацювати зі слідством, але коли мене переведуть до СІЗО. Я про це заявляв Трепаку від самого початку. Але він розумів, що якщо я буду давати покази, йому доведеться закрити провадження щодо деяких осіб. Через свою зацікавленість щодо конкретних осіб, він помістив мене до ІТТ СБУ».

Левін також заявив, що він готовий пройти поліграф щодо двох речей — замовника і кислоти. За його словами, заступник генерального прокурора приходив до нього до ізолятора тимчасового тримання вже в Україні і нібито висунув нові вимоги:

«Він мені написав конкретно: «Щодо Мангера в мене є сумніви. Залишімо його в спокою. Але давай покази на Павловського». Коли я сказав, що я нічого не знаю про Павловського, він сказав: «Обирай — або Мангер, або Павловський з Паламарчуком». Я не розумію чому він змінив свою позицію».

Левін заперечив проти клопотання прокуратури продовжити строки досудового слідства у справі до липня 2020 року. Він наголосив, що після завершення строків розслідування 3-го квітня припинить брати участь у будь-яких слідчих діях.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close