НовиниСПЕЦТЕМА: Чорногорське сміття у Херсоні

Справа про чорногорський пісок у Херсоні отримала новий оберт

Поліція повідомила про підозру директору київської фірми «АРКА» по справі з незаконним завезенням небезпечного піску до Херсону з Чорногорії. Про це повідомляє прес-служба відомства.

«На теперішній час досудовим розслідуванням встановлено, що лист голови Херсонської міської ради про дозвіл розвантаження піску в Херсонському морському порті був підроблений і згодом наданий митним брокером для проходження митного оформлення піску до Херсонської митниці ДФС. В зв’язку з цим до територіального управління Державного бюро розслідувань направлені матеріали для прийняття рішення за фактом неправомірних дій працівників митниці під час проведення митних формальностей щодо завезеного піску», – заявили у поліції.

Саме компанія «АРКА» забезпечила поставку піску до порту «Херсон». Варто зазначити, що наразі поліція розслідує три провадження по «чорногорському вантажу» – за статтями про підробку документів, замах на порушення правил екобезпеки та за фактом зловживання працівниками Херсонської міськради службовими повноваженнями.

«Також з’ясовано, що основна фірма-фігурант двічі отримувала відмову від Міністерства енергетики та захисту довкілля України на включення до зеленого переліку вищезазначеного піску, адже серед домішків «оксиду кремнію» наявні чотири типи забруднюючих речовин, а саме азбест, трібутулін, важкі метали та вуглеродовмісні речовини (залишки нафтопродуктів), що класифікують його як небезпечний. Не зважаючи на це, керівник фірми та керівництво плавзасобу заключили договір про поставку піску в порт «Херсон», – додали у поліції.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close