Новини

Столичний суд відновив концесію Херсонського морпорту

Процес передачі Херсонського морського торговельного порту в концесію продовжиться. 10-го лютого Шостий апеляційний суд Києва скасував припинення концесії морпорту. Відповідний документ опубліковано в єдиному реєстрі судових рішень.

“Скасувати заходи забезпечення позову, вжиті ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 03 лютого 2020 року у справі № 855/2/20”, – йдеться в ухвалі суду.

Нагадаємо, раніше Шостий апеляційний суд Києва відкрив адміністративне провадження стосовно передачі Херсонського морського торговельного порту в концесію. До суду звернулася компанія ТОВ “Спеціальна компанія морський порт Херсон”. У судовому позові йдеться, що цю фірму спочатку допустили до конкурсу, а вже на етапі розгляду фінансових пропозицій з невідомих причин їх виключили з конкурсу на концесію Херсонського морпорту.

У Міністерстві інфраструктури України пояснили, що цій компанії не дозволили брати участь у конкурсі через те, що вона не надала комісії жодних підтверджень про наявність ліквідних активів в розмірі 8 млн доларів. Цей критерій є надзвичайно важливим, оскільки таким чином компанії підтверджують здатність виконати свої фінансові зобов’язання. Тому й було вирішено не допускати ТОВ “Спеціальна компанія морський порт Херсон” до участі в конкурсу на концесію Херсонського морпорту. Тому Міністерством було подано зустрічний позов до суду.

Врешті-решт столичний суд вирішив задовольнити позов Міністерства інфраструктури України. Цим самим відновити процес концесії Херсонського морпорту.

Зазначимо, що наприкінці січня 2020 року обрано переможця на концесію Херсонського морпорту. Ним стала компанія ТОВ “Рисоіл-Херсон”, якою володіє громадянин Грузії Шота Хаджишвілі. Компанія взяла на себе зобов’язання щороку сплачувати 7% від доходів морпорту до бюджетів усіх рівнів. За попередньою оцінкою це близько 300 млн грн. Крім цього “Рисоіл-Херсон” мав би інвестувати близько 300 млн грн в розвиток порту та 18 млн грн в розвиток інфраструктури Херсона.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close