НовиниСПЕЦТЕМА: БЮДЖЕТНИЙ ДЕРИБАН У ХЕРСОНСЬКІЙ МІСЬКРАДІ

Підперигора будує нову схему у Херсонській міськраді

Черговий схемтоз назріває у Херсонській міськраді. На цей раз можновладці в особі директора Департаменту фінансів Роман Підперигора та директор КП «Херсонміськсвітло» Олег Ребрій (колишній помічник депутата Підперигори) вирішили вивести з бюджету 5,5 млн гривень на користь комунального підприємства, уникнувши тендеру.

ТЕНДЕР РОЗІГРАТИ НЕ ВДАЛОСЯ

До цього року всі тендери Департаменту ЖКГ на технічне обслуговування мереж зовнішнього освітлення розігрувалися на користь саме КП «Херсонміськсвітло».

Цього ж року тендер на 3,5 млн гривень на техобслуговування зацікавив, окрім «Херсонміськсвітла», ще три компанії – «Лайт Енерджі Груп», «Електро Вік Сервіс» та «Евробуд Альянс». Традиційно, найменшу вартість послуги запропонувало комунальне підприємство. Однак тендерний комітет Департменту ЖКГ неочікуванно виявив порушення в заявці підлеглих Ребрія. Тому переможцем торгів було обрано «Евробуд Альянс». Департамент ЖКГ навіть оприлюднив повідомлення про намір укласти договір з приватною компанією.

Підперигора будує нову схему у Херсонській міськраді

БЮДЖЕТНІ МАХІНАЦІЇ ПІСЛЯ ПРОВАЛУ ТЕНДЕРУ

В день, коли тендерний комітет Департаменту ЖКГ відхилив заявку «Херсонміськсвітло», Роман Підперигора виносить на розгляд виконавчого комітету проект рішення міськради про зміни до бюджету, де передбачено зменшення видатків на благоустрій.

Мова йде про зняття 2 мільйонів гривень на поточний ремонт мереж освітлення та ще 3,5 млн гривень на їхнє технічне обслуговування. Тобто кошти, на які було оголошення згаданий тендер. Натомість було запропоновано направити ці 5,5 млн гривень на фінансову підтримку КП «Херсонміськсвітло». Простими словами, без тендеру профінансувати ремонти та обслуговування мереж освітлення.

Підперигора будує нову схему у Херсонській міськраді

Щоправда, схему виведення коштів з під тендеру завершити не вдалося через провал депутатами чергового пленарного засідання сесії міськради 15 травня, де мали остаточно затвердити зміни до бюджету. Вочевидь, знаючи, що сесія буде провалена, «Херсонміськсвітло» намагалося подати скаргу на переможця тендеру «Евробуд Альянс», яку було відхилено Департаментом ЖКГ.

За інформацією наших джерел у міськраді, у очільників Департаментів ЖКГ та фінасів Олексія Войтенко та Романа Підперигори нещодавно виник конфлікт. Його причина — міське сміттєзвалище та нове комунальне підприємство «Екополіс», де Підперигора намагається зберегти вплив. А тендер на обслуговування мереж зовнішнього освітлення стало продовженням конфліктної ситуації між чиновниками.

ЩО ДАЛІ?

Наразі Роман Підперигора та його протеже Олег Ребрій чекають нової сесії міськради, де проект рішення про зміни до бюджету знову буде внесений до порядку денного, після прийняття якого результати тендеру будуть відмінені через відсутність бюджетних призначень. Незрозумілою поки залишається позиція профільної заступниці міського голови Олени Мазур з цього приводу. Чи дасть вона погодження на таку схему від Романа Підперигори, поки невідомо.

Варто додати, що, за інформацією наших джерел, тендерні махінації вже зацікавили правоохоронні органи та навіть ведеться досудове розслідування в рамках одного з кримінальних проваджень.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close