Новини

У Херсоні спеціальна комісія “Центру громадського здоровʼя МОЗ України” перевіряє інформацію СБУ

Спеціальна комісія “Центру громадського здоровʼя МОЗ України” перевіряє інформацію Служби безпеки України про неякісні тест-системи для діагностики COVID-19, закуплені обласним лабораторним центром. Про це заявили у Херсонській ОДА.

Нагадаємо, що 30 липня на сайті СБУ зʼявилося повідомлення про викриття розтрати державних грошей на придбанні неякісних тест-систем для діагностування COVID-19. За інформацією правоохоронців, Херсонський обласний лабораторний центр уклалв договір з однією з комерційних структур на постачання 35 тисяч одиниць тест-систем. Встановлено, що придбанні засоби є не рекомендованими до використання у медзакладах на підставі досліджень вірусологічної референт-лабораторії «Центру громадського здоров’я МОЗ України».

“Протиправна діяльність посадовців могла призвести до некоректних результатів діагностування, що загрожувало здоров’ю громадян, а також завдала бюджетних втрат на понад 2 мільйони гривень», – заявили в СБУ.

В свою чергу, інформацію про неякісні тести спростували у обласному лабораторному центрі. За словами його очільника Олександра Хондуся, перед тим, як СБУ порушило питання про якість тест-систем для ПЛР-досліджень українського виробництва, їх цікавила ціна, за якими тест-системи були придбані.

«Рішення про те, використовувати ці тест-системи чи не використовувати ці тест-системи ухвалюється виключно Міністерством охорони здоров’я і Держлікслужбою України. Якщо ви відкриєте реєстр всіх медичних препаратів… там знаходяться ці тест-системи. Рішень, що обмежують використання цих тест-систем, ні з боку міністерства, ні Держлікслужби України не було, тому ми користуємося цими тест-системами, як ними користуються практично всі лабораторні центри МОЗ. Якщо неякісний препарат – його з реєстру знімають», – зазначив Хондусь на прес-брифінгу.

Провідний юрист лабораторного центру Людмила Шумкова, яка відповідає на закупівлі установи, заявила, що працівникам СБУ були надані всі документи по тестам, які були придбані у найдешевшого виробника. Однак, згодом Служба безпеки запросила надати наказ про її призначення уповновженою щодо закупівель. Шумкова додала, що СБУ не проводило жодних обшуків у лабораторному центрі.

«Хто проводив експертизу і встановлював, чи якісні вони чи ні? У нас є документи, що підтверджують, що ці тести – якісні. Звідки СБУ зробила такий висновок (що тест-сстеми неякісні – ред.) – невідомо», – каже Шумкова.

Херсонська активістка Наталя Вотейчкіна називає такі дії СБУ тиском на Людмилу Шумкову, яка вже три роки намагається витягнути з російської тюрми свого племінника Олександра Шумкова.

«СБУ, а саме Департамент з боротьби з корупцією та організованною злочинністю, відкрив карну справу, де фігурує тітка бранця кремля – Людмила Шумкова. Саша мав необережність в свій час співпрацювати з контррозвідкою СБУ і військовою прокуратурою. З самих патріотичних сподівань. Але всі його напрацювання або складалися в стіл, або… Ну, хтось дуже добре заробляв на корисній інформації. Контрабанда зброї, дахування наркотрафіку, афери з квартирами. Це неповний перелік злочинів, які вчиняють ті, хто повинен дбати про безпеку держави”, – розповіла Вотеічкіна.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close