Новини

У Верховній Раді обговорювали подачу води з Херсонщини до окупованого Криму: реакція СБУ та активістів

Влада України обговорювала можливість продажу води до анексованого Криму. Про заявив депутат Верховної Ради від президентської політсили «Слуга народу» Юрій Арістов журналістам програми «Схеми». Нардеп привів приклад Ізраїлю.

“Була ідея продавати воду. Ізраїльтяни продають воду в країну в стані війни, заробляють. Тобто вони розв’язують свої соціальні проблеми за чийсь рахунок. Може й тут…”, – сказав Арістов, зазначивши спочатку, що мова йде про продаж води у Росію.

Потім нардеп сказав, що має на увазі Крим.

«Наш, безумовно», – відповів Арістов на питання журналіста «Чий Крим».

Цікаво, що таку ідею позитивно оцінили у РФ. Член комітету Ради Федерації країни-агресора із міжнародних справ Володимир Джабар заявив, що Росія з самого початку казала про готовність платити за воду.

Розумна заява. Ми із самого початку казали, що ми готові платити за цю воду. Ще тоді, коли вони перекрили Великий Кримський канал. Однак жодні доводи не сприймались,
– зазначив Джабар.

Він також запевнив, що воду Україні потрібно продавати, адже на підконтрольній Україні території нібито підіймаються ґрунтові води, а це шкодить сільському господарству країни.

Варто зазначити, що про можливе силове розблокування каналу для постачання води на окуповану територію повідомило СБУ. Відповідне повідомлення розміщено на сайті Каланчацької РДА.

«Представниками країни-агресора здійснюються наступні заходи: проводиться робота з опосередкованого маніпулювання суспільною свідомістю населення регіону в цілях провокування масових заворушень, направлених на силове розблокування каналу для постачання води на тимчасово окупованій території України АР Крим; формування у міжнародної спільноти та правозахисних організацій думки щодо ігнорування Україною намірів вирішити вказану проблему», – зазначили в СБУ.

Координатор групи «Інформаційний спротив» Олексій Копитко вже заявив про продовження епопеї «а давайте продавати воду в Крим». За його словами, що відкрити шлюз російська сторона в лютому-березні за участю зацікавлених осіб в Україні буде різними методами впливати на думку громадськості нашої країни з цього питання.

«Також у лютому-березні окупаційна влада має провести регламентні роботи на тій частині каналу, яка безпосередньо в Криму. Бо ж русло треба підлатати, і насосні станції привести до тями. Для прикриття поставок будуть використовувати три групи аргументів: 1) там наші люди; 2) це гроші в бюджет; 3) без води Крим перетвориться на пустелю і взагалі там гуманітарна катастрофа», – пише Копитко.

Додамо, що чиновники Херсонської ОДА та облради про відновлення поставок води до анексованого Криму мовчать. Жодної офіційної реакції на заяви українських та російських політиків немає.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close