Новини

Увага, херсонці! Затверджено нові критерії роботи швидкої медичної допомоги

Уряд України спільно з Міністерством охорони здоров’я вносять зміни у роботу швидкої медичної допомоги. Відтепер діятимуть нові критерії, за якими власне медики обиратимуть першого пацієнта. Про це йдеться на офіційній сторінці МОЗ України. 

“Для якісної роботи екстреної медичної допомоги дуже важливо забезпечити кожну хвилину взаємодії пацієнта із закладом охорони здоров’я — від моменту звернення до його госпіталізації. Саме тому 16.12.2020 була прийнята постанова уряду “Про норматив прибуття бригад екстреної медичної допомоги на місце події”, завдяки якій ми зможемо реалізувати нові підходи до принципів надання екстреної медичної допомоги”, – зазначила перша заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як.

Відмінено розподіл громадян України на “сільських” та  “міських”, адже невідкладні стани протікають однаково як у жителів села, так і міста. Документ визначає чотири категорії викликів: “критичні”, “екстрені”, “неекстрені” та “непрофільні”. 

“Критичним” вважається виклик, якщо є загроза життю хворого, а саме: зупинка дихання, масивна кровотеча. У цьому разі бригада екстреної медичної допомоги повинна доїхати до пацієнта протягом 10 хвилин. 

“Екстреним” – коли несвоєчасне надання медичної допомоги може призвести до різкого погіршення стану пацієнта. Наприклад, порушення свідомості, ознаки інфаркту чи інсульту. При такому стані час доїзду бригади ЕМД повинен становити до 20 хвилин. 

“Неекстрені” – виклики, коли пацієнт не знаходиться у невідкладному стані, проте потребує огляду медичним працівником. Наприклад, підвищення артеріального тиску, яке не несе загрози, або підозра на пневмонію. У таких випадках пацієнту порекомендують звернутися до сімейного лікаря чи до найближчого відділення невідкладної медичної допомоги. 

Щодо “непрофільних”, то до викликів віднесено такі, що не передбачають огляд медичним працівником або невластиві для системи екстреної медичної допомоги. У такому разі пацієнту може бути надано дистанційну консультацію чи його скерують до сімейного лікаря.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close