COVID-19Новини

Використання медичних масок збільшить кількість сміттєзвалищ у Херсоні

Поява COVID-19 не лише внесла значні обмеження у життя людей, а й розширила перелік обов`язкових предметів. Відтепер кожна особа має мати при собі медичну маску та дезінфікуючий засіб.

І якщо флакон антисептику є багаторазовим, то медична маска – ні. Лікарні наголошують, що маску потрібно змінювати по мірі зволоження. Не можна використовувати одну маску понад чотири години, також не можна одягати повторно, оскільки вона може стати фактором інфікування.

Активне використання медичних масок свідчить про те, що об`єми сміття однозначно збільшаться, а отже кількість стихійних звалищ також. Чи можливо утилізувати медичні маски та як вирішують цю проблему у Херсоні розповіла журналістам інтернет-видання «Мій Херсон» керівниця Центру екологічної інформації Херсонської обласної бібліотеки ім. Гончара Юлія Тищенко.

Здогадки журналістів екологиня підтвердила. За словами Юлії, у нашому місті не врегульоване приймання жодних медичних відходів. Тобто на спільне звалище викидаються шприци, рукавички, одноразові маски та, навіть, прострочені ліки.

«Так, сьогодні разові маски йдуть на звалище. На превеликий жаль. Для прикладу візьмемо Китай. Ось там зібрані маски та рукавички відправив на утилізацію, тобто спалювання. Частина потрапила у довкілля, але основна кількість утилізована»,- додала Юлія Тищенко.

Екозахисниця закликає херсонців по можливості користуватися масками з тканини або ж багаторазовими распираторами зі змінними фільтрами. Це не так трагічно для екології і дешевше для людей, враховуючи останні ціни на звичайну медичну маску.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close