Новини

Жорсткий карантин по-херсонськи: споживачі поділилися враженнями від обмежень

Від учора в Україні почав діяти жорсткий карантин, що передбачає обмеження діяльності низки суб’єктів господарювання з метою запобігання поширенню COVID-19.

Натомість деякі заклади працюють за нових умов. Так, сьогодні можна потрапити до супермаркетів, аптек, лікарень тощо. Відвідавши супермаркети Херсонщини, споживачі були у шоці, адже частина непродовольчих товарів, таких як: одяг, іграшки, деякі засоби гігієни, товари для відпочинку та прикрас відділені сигнальною стрічкою. А це означає, що продаж таких товарів у даних магазинах заборонений.

Жителі Херсонської області не приховують своїх обурень і діляться власними враженнями від так обмежень у соціальних мережах.

“Каховка, сьогодні. Постановою заборонили продавати …….. Мабуть, дійсно покупка каструлі може стати осередком нового спалаху пандемії коронавірус. А може коронавірус діє по іншому на чиновників, роз’їдаючи і так слабенький мозок?” – обурився каховчанин Віталій Малашин.

А ось новокаховський журналіст Олег Батурін з юмором сприйняв обмеження і навіть з іронією подякував Президентові України: “Зеленський відмінив пакети для сміття. Бо – коронавірус. Дякую тобі за турботу, Mr President!”

Не менш обурена і херсонка Вікторія: “Пакети для сміття, губки для миття посуду – нічого з цього не можна сьогодні придбати в супермаркеті. І чому таке дивне розподілення товарів”.

А ось херсонка Олександра зі сміхом сприйняла такі обмеження і звичайно ж висловила свою думку: “Мені цікаво, чому у супермаркеті заборонений продаж дитячих іграшок, канцелярських речей та презервативів? За яких умов представники влади проводили розподіл? Таке враження, що просто”.

[metaslider id=13352]

Натомість представники Міністерства охорони здоров`я України не змусили довго чекати і розповіли про вибір. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, зі свого боку зауважив, що карантинні заходи в частині торгівлі обмежують приймання відвідувачів на торговельних площах. Тоді як, наприклад, у кіосках приймання відвідувачів не передбачається.

«Постанова не передбачає припинення такої діяльності, тому з кіосків можна торгувати і кавою, і цигарками, і батарейками», — зазначив Максим Степанов.

Міністр охорони здоров’я пояснив, що таке рішення ухвалювалося, оскільки ризики інфікуватись на відкритому повітрі значно менші, ніж у приміщенні. А відсутність супутніх товарів у продуктових магазинах, на його думку, значно зменшить кількість відвідувачів, які приїжджають за побутовими товарами, а не за продуктами харчування.

Що стосується продажу тютюнових виробів в межах торгових площ супермаркетів, то вони не підпадають під заборону, оскільки серед кодів КВЕД, які затверджені додатком до постанови №1236 і визначають перелік заборонених видів економічної діяльності під час карантину зимових канікул, торгівля тютюновими виробами відсутня.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close