Новини

Жорстоке поводження з в’язнями виявили у виправній колонії на Херсонщині

Нещодавно представник Уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи Наталія Бородич спільно з працівниками Секретаріату Уповноваженого з прав людини здійснила моніторинговий візит до Північної виправної колонії (№ 90) на Херсонщині.

Як повідомляється на сайті секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, в результаті перевірки виявлено факти, що свідчать про жорстоке або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання.

У гуртожитках для засуджених та штрафних приміщеннях колонії не забезпечено норму жилої площі – відділення перенаселенні. Проте деякі засуджені цієї колонії проживають у набагато кращих умовах. Окрім цього, більшість в’язнів (в тому числі, які працевлаштовані на виробництві) не мають спецодягу.

В колонії виявлено грубі порушення дотримання вимог пожежної безпеки та санітарії. Зокрема обігрів роздягалень засуджених здійснюється саморобними пристроями, які перебувають в антисанітарному стані та залишаються увімкненими без нагляду.

В установі виявлено порушення права ув’язнених на охорону здоров’я та медичну допомогу. Так, під час візиту встановлено, що начальником медичної частини не забезпечується виконання рекомендацій, наданих вузькопрофільними лікарями, зокрема фтизіатром (займається лікуванням туберкульозу)  та  хірургом.

В’язні, які утримуються у колонії, не проходять медогляду – з осені 2020 року не проводиться флюорографічне та рентгенологічне обстеження, що призводить до недотримання вимог інфекційного контролю за туберкульозом в установі.

За результатом моніторингового візиту до вказаної установи, Міністерству юстиції України, та іншим органам влади буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та рекомендаціями щодо їх усунення.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close