ПодіїПолітика

У Херсоні зафіксували махінації з виборчими бюлетенями на типографії, яка належить кандидату від партії Колихаєва

У Херсоні представники Новокаховської територіальної виборчої комісії зафіксували можливі махінації із друком виборчих бюлетенів. За словами Людмили Васильєвої, друк здійснювала типографія “Стар”, яку пов’язують з місцевим підприємцем та кандидатом до Херсонської райради від партії Ігоря Колихаєва “Нам тут жити” Леонідом Гельфандбейну.

“Прибувши на типографію за бюлетенями для Нової Каховки в кількості 50 тисяч екземплярів, вже на етапі відвантажування було виявлено, що одна упаковка пошкоджена разом з бюлетенями. Члени комісії, як того потребує законодавство, вимагали скласти відповідний акт, на що працівники типографії запропонували просто принести бюлетені, яких не вистачає”, – пише Васильєва у соцмережах.

Як заявив директор типографії, було надруковано не більше 100 додаткових бюлетенів на виборчу дільницю, або більше 3500 на дільниці у Новій Каховці. Але по факту було виявлено близько 7-10 тисяч екземплярів. Всі вони були знищені в присутності членів ТВК. Чи мала на меті партія “Нам тут жити” використовувати “зайві” бюлетені для фальсифікації, невідомо.

Варто зазначити, що типографія “Стар” та Леонід Гельфандбейн вже потрапляли в скандал, пов’язаний з друком зайвих бюлетенів у 2010 році. Як повідомляли тоді спостерігачі організації “Опора”, Херсонська ТВК уклала договір на друк бюлетенів з компанією “ЛТ-офіс”, яка належить Гельфандбейну. Але фірма не мала необхідних потужностей, тому уклала договір субпідряду з типографією “Стар”.

“Члени ТВК не змогли потрапити на підприємство «Стар», оскільки жодних договорів з ним не підписували. Після чергової невдалої спроби викликали співробітників МВС та СБУ. Коли силовики зайшли на територію підприємства, звідти пішов чорний смолянистий дим, вочевидь, у той момент спалили не тільки бюлетені, а й гумові матриці для їхнього друку”, – повідомляла тоді “Опора”.

Такі маніпуляції з бюлетенями у 2010 році “Опора” пов’язала з конфліктом навколо кандидатки на посаду міського голови Альони Ротової. В результаті останніх судових рішень, Олену Ротову та інших кандидатів від партії Української морської партії, від якої балотувалася Ротова, було відсторонено від участі у виборах.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close