НовиниПолітика

Зменшення видатків на ремонт доріг та зарплати вчителям: херсонська громадська рада проаналізувала проект бюджету міста на 2021 рік

Громадська рада при міському голові вимагає від очільника Херсона провести громадські слухання проекту бюджету міста на 2021 рік. Про це заявив в соцмережах Олександр Мошнягул. За його словами, в проекті бюджету заплановане скорочення головних видатків — ремонт доріг, зарплат вчителів та придбання ліків.

Мошнягул зазначив, що видатки на зарплати педагогічних працівників зменшили на 30 млн гривень. Поточні видатки управління освіти загалом скоротили з 242 мільйонів гривень до 14. З 45 млн грн до 500 тисяч скорочені видатки на придбання ліків.

Громадська рада також пропонує виключити з проекту бюджету один з найскандальніших та маніпулятивних пунктів — компенсації за пільгові перевезення всіма видами транспорту на час карантинних обмежень.

Громадська рада пропонує: у звязку з необгрунтованістю розрахунків суми компенсації за пільговий проїзд в громадському транспорті, та у звязку з відміною виконкомом в весни 2020 року пільг для всіх пільгових категорій, виключити з проекту бюджету компенсації за пільгові перевезення усіма видами транспорту на час карантинних обмежень. Відшкодовувати КП “Херсонелектротранс” фактичні збитки за рахунок міського бюджету на підставі публічно захищеного керівництвом КП фінансового плану”, – заявив Мошнягул.

Незрозумілими залишаються витрати на утримання виконавчих органів влади міста після затвердження нової структури та збільшення штату з 542 до 555 працівників. Олександр Мошнягул зауважив, що перетворення управлінь в департаменти, як це планує зробити міськрада, тягне за собою збільшення видатків на зарплати.

За логікою має стати більше управлінь та відділів. Зарплата керівників департаментів та їх заступників значно більша ніж в управлінні, і відповідно у відділі, тому загальний обсяг фінансування може суттєво збільшитись. Важливо заслухати публічну інформацію начальника Департаменту фінансів щодо витрат на утримання влади. Проєктом бюджету зростання не передбачено, отже, треба розуміти, звідки плануються кошти на додаткові витрати, скільки їх буде”, – пише в соцмережах голова громадської ради.

Члени громадської ради радять Колихаєву переглянути фінансування районних рад у місті. Зокрема, дати кошти лише головам рад та працівникам виконавчих органів, що забезпечують життєдіяльність Херсона та надають послуги населенню. Всі інші — водії, працівники бухгалтерів тощо не мають фінансуватися з бюджету.

Нагадаємо, що бюджет Херсона на наступний рік мають розглянути депутати міськради на пленарному засіданні третьої сесії, яке призначено на 24 грудня. Чи будуть проведені бюджетні громадські слухання, поки невідомо.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close