Публікації

Активні мешканці Мирненської ОТГ почали працювати над розробкою Стратегії розвитку громади

Візит до Присиваської ОТГ став початком проекту з вивчення успішних механізмів розвитку громад та обміну досвідом активу Мирненської ОТГ, ініціатором якого стала депутатка Каланчацької райради Ірина Обух.

За її словами, ідея ініціативи виникла після оприлюднення рейтингу успішних громад Херсонщини, до якого її рідна Мирненська громада навіть не потрапила. Сам же рейтинг став предметом активного обговорення серед мешканців ОТГ.

Цей рейтинг дав поштовх мешканцям громади дати оцінку керівництву нашої ОТГ. Думки були різні, але я побачила, що громада хоче змін на краще. Тому з’явилася ідея показати досвід громад-лідерів, успішні проекти, шляхи їх реалізації та взагалі переваги децентралізації для розуміння, що створення ОТГ — не просто об’єднання сіл, а величезні можливості для їхнього розвитку, – каже Ірина Обух.

До ініціативи приєдналися місцеві депутати, представники освітніх закладів та активні мешканці Мирненської об’єднаної громади. Присиваська ОТГ не випадково стала першим пунктом проекту. Адже щороку здобутки цієї громади відзначаються на міжнародному та всеукраїнському рівні — відкритість та прозорість керівництва та використання бюджету, залучення інвестицій, великого бізнесу, розвиток місцевого підприємництва, туристичний потенціал. І це лише мала частина з того, чим відома Присиваська ОТГ.

Активні мешканці Мирненської ОТГ почали працювати над розробкою Стратегії розвитку громади

Очільник громади Сергій Кліщевський розповів делегації Мирненської громади про співпрацю з міжнародними організаціями та грантові проекти, завдяки яким вдалося втілити повну реконструкцію централізованого водопостачання, впровадити енергоефективні технології у місцевих школах та дитячих садках, поліпшити інфраструктуру та провести благоустрій сіл без значного використання бюджетних коштів. Все це представники Мирненської громади змогли побачити на власні очі.

Залучення грантових коштів почалося нами ще до об’єднання. А децентралізація дала ще більше можливостей для розвитку. Потрібно змінювати підхід до управління громадою. Це вже не просто сільрада, де можна сидіти й робити вигляд роботи. Потрібно завжди бігти та шукати шляхи розвитку, робити умови для залучення підприємців, які сплачують податки та створюють робочі місця. І, насамперед, потрібна команда, яка буде бігти разом з тобою”, – каже голова Присиваської ОТГ Сергій Кліщевський.

Активні мешканці Мирненської ОТГ почали працювати над розробкою Стратегії розвитку громади

Очільник громади зауважив, що кожна ОТГ є особливою, тому шляхи розвитку для кожної — унікальні. Але головний підхід є незмінним — робота для людей. Таку думку поділяє й Олександр Карпов, який прийняв участь у поїздці до Присиваської громади:

Влада повинна працювати для людей та створювати для них комфортні умови. Це ми побачили тут — в Присиваській ОТГ. Залишилися лише позитивні враження та розуміння, що в нашій громаді потрібно розпочинати, м’яко кажучи, з нуля. А такі візити та обмін досвідом допомагають напрацювати напрямки розвитку нашої ОТГ”.

Ініціаторка проекту Ірина Обух каже, що вивчення досвідів громад-лідерів Херсонщини продовжиться надалі, а його результатом має стати розроблення Стратегії розвитку Мирненської ОТГ.

Активні мешканці Мирненської ОТГ почали працювати над розробкою Стратегії розвитку громади

Зрозуміло, що наразі нашій Мирненській ОТГ потрібна Стратегія розвитку на найближчі декілька років, яка стане основою майбутніх проектів громади — від інфраструктурних до соціальних та туристичних. Для цього ми й вивчаємо досвід кращих. Потрібно показувати, що зміни на краще — не черговий популізм та частка передвиборчого лозунгу, а реальність, яка може й має втілюватися. Окремо дякую активним мешканцям нашої громади, які долучилися до ініціативи та Сергію Кліщевському та його команді за відкритість та гостинність”, – каже Ірина Обух.

Окремо варто зазначити, що до Присивашської ОТГ організаторка поїздки запрошувала керівництво Мирненської громади та працівників виконавчого апарату селищної ради. Але не було жодної реакції на запрошення. Керівництво Мирненської ОТГ просто проігнорувало ініціативу, яка покликана напрацювати шляхи майбутнього розвитку сіл, які входять до складу територіальної громади. Брак часу? Чи банальне небажання працювати на розвиток та покращення життя громадян, які довірили керувати своїми територіями? Або просто страх визнавати свої управлінські помилки? Питання залишаються відкритими.

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close