Публікації

Атракціон нечуваної щедрості від голови Мирненської ОТГ

Чим ближче до виборів у органи місцевого самоврядування, тим більше на виборців падає з небес атракціонів нечуваної щедрості. Багато про це вам можуть розповісти у селі Преображенка Каланчацького району, що входить до Мирненської об’єднаної терито­ріальної громади. Голова цієї ОТГ Андрій Сучок знову балотується у керівники громади, тож за дивним збігом обставин очолювана ним селищна рада влаштувала справжній «фестиваль» роздачі землі. Лише одним рішенням № 537-25/2020 від 10 липня нинішнього року вона надає дозвіл на виготовлення проєктів землеустрою для відведення у власність по два гектари землі для ведення особистого селянського господарства одразу 155 членам ОТГ.

Хліборобів солончаками обдарували

Ви скажете: а що в цьому поганого? Адже права на ведення такого господарства і одержання під нього землі — законні. От тільки кожна третя з отриманих родинами хліборобів ділянок є солончаками, придатними лише для випасу худоби. Обробляти її просто не буде сенсу: нічого не вродить. Тож «ощасливлені» землевласники вже починають з’ясовувати (поки що між собою): чому одним дісталася ділянка, на якій можна щось посіяти, а іншим — неугіддя? Хто, кому й скільки поклав до кишені за наданий «привілей»? У селищній раді, принаймні, про це воліють не розповідати. А треба було б. Оскільки народ цікавиться: а чи не схожа така роздача на прихований підкуп виборців?

Є питання до пана Сучка і компанії і з приводу іншої земельної операції. Відбулася вона трохи раніше, а саме 24 квітня 2019 року. Тоді рішенням усе тієї ж Мирненської селищної ради  № 340-19/2019 членам одного з фермерських господарств передали у власність землю загальною площею 392,5706 га. На перший погляд, все логічно — якщо люди обробляють ріллю, то мають право і на її придбання. Але й тут є інтрига: згадане фермерське господарство зареєстроване у Чаплинці, і жоден з його учасників не мешкає на території Мирненської ОТГ. Виходить, громада з подачі Андрія Сучка і обмеженого кола депутатів віддає свої землі, а відтак, і доходи з них, «на сторону»?

Як так сталося, і чому ніхто з цього приводу не обурився — загадка. Власник особистого селянського господарства у Преображенці, голова громадської організації мисливців «Червоний Чабан» Дмитро Шкуро здивований: «На офіційному сайті селищної ради проекту згаданого рішення не було, і попередньо воно селянами не обговорювалося. З’явився там тільки кінцевий документ, затверджений сесією. Та от що муляє: говорив із кількома депутатами, і ніхто з них так і не зміг пригадати, чи голосував за передачу землі фермерському господарству з Чаплинки. Прийшов до селищної ради і попросив ознайомити мене з протоколом засідання сесії, але так його і не побачив на власні очі. Сказали, папери начебто десь загубилися. Хоча я підозрюю, що просто не хотіли розголосу».

Голова підписав — громада втратила

А тепер — трохи математики. Оренда одного гектара землі у межах Мирненської ОТГ коштує близько півтори тисячі гривень. Відповідно, 392,57 га, відданих фермерському господарству з Чаплинки, могли б щороку приносити в скарбничку громади понад 580 тисяч гривень у вигляді орендної платні. На ці гроші можна було б кілька місяців утримувати дитсадок чи відремонтувати хоча б частину розбитої вщент дороги Преображенка — Чаплинка, де ями зараз просто засипають усіляким будівельним сміттям. Тож для громади такі надходження аж ніяк не зайві. І якщо окремо опитати кожного з мешканців тієї самої Преображенки, то вони навряд чи погодилися б із ідеєю «подарувати» землю членам сусіднього райцент­рівського ФГ. Чи не так, шановний пане Андрію Сучок?

Ще трохи арифметичних вправ. Описана вище роздача солончаків також могла б принести до місцевого бюджету реальні гроші. Якби їх отримали не приватники, котрим потрібніше просто родюче поле (отримати його вдруге безкоштовно вони, нагадаємо, вже будуть не в змозі) і котрі не мають значних коштів на розвиток сільгосппідприємства, а сер­йозний інвестор — хоча б під розміщення об’єктів альтернативної енергетики. Для прикладу: земельну ділянку площею у 2,001 га, передану у власність ТОВ «Віндкрафт Каланчак» для облаштування вітроелектро­станції, рішенням тієї ж Мирненської селищної ради від 10 липня 2020 року № 552-25/2020, оцінили у суму 1 мільйон 227 тисяч 865 гривень!

Земля, якщо грамотно нею розпоряджатися, може дорого коштувати й бути справжньою цінністю на всі часи. Так ведеться у кожній процвітаючій державі. Біда, однак, у тому, що зиск в наших умовах з неї часто-густо отримують не прості селяни, а особи, «наближені до корита». А точніше, до людей, схильних зловживати владними повноваженнями.

Віталій ІВАНОВ. Новий День

Читайте також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close